Reklama

GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas - remastery ukażą się jesienią

​Co prawda nie jest to jeszcze oficjalna informacja, ale doniesienia płyną z wiarygodnego źródła. I jest to już któryś raz, kiedy słyszymy o rzekomych pracach studia Rockstar nad starszymi tytułami z serii Grand Theft Auto.

Wszystkie trzy wspomniane remastery - Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas - mają ukazać się najpóźniej w listopadzie tego roku. Donosi o tym popularny serwis Kotaku, powołując się na aż trzy niezależne źródła.

Mowa jednak tylko o wersjach na konsole. Wydanie na pecety oraz smartfony może trafić do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Finalnie wszystkie trzy odsłony kultowej serii trafią na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switch. Będą także dostępne w usłudze Google Stadia.

Reklama

Na tę chwilę nie wiemy za wiele o planowanych remasterach, ale wśród informacji przedstawionych przez Kotaku można znaleźć kilka ciekawostek. Jedno ze źródeł, na które powołuje się serwis, twierdzi, że odświeżone wersje gier wizualnie będą przypominać najpopularniejsze modyfikacje, które jeszcze do niedawna były dostępne w sieci. Rockstar zaczął je ostatnio usuwać, najwyraźniej przygotowując sobie grunt pod remastery.

Wszystkie trzy gry mają pozostać jak najbardziej wierne znanym sprzed lat oryginałom. Grafika ma natomiast zostać odświeżona przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine i połączyć starą oprawę z nową. Być może chodzi o zachowanie oryginalnej stylistyki przy jednoczesnych usprawnieniach po stronie technicznej, ale może to też oznaczać, że podczas zabawy będziemy mogli przełączać się między starą a nową szatą wizualną. Nad remasterami pracuje studio Ruffian Games, znany z odświeżonej wersji Crackdown 2 oraz Halo: Master Chief Collection.

Remastery prawdopodobnie będzie można kupić osobno, ale zapewne pojawią się też specjalne oferty na zakup całej trylogii. Niewykluczone, że gry będą dodawane w prezencie osobom, które kupią Grand Theft Auto V w wersji na konsole nowej generacji - Xbox Series X|S lub PlayStation 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy