Reklama

Gry z Epic, Origin i Battle.net dostępne na Steamie dzięki aplikacji fanów

​Macie dość włączania siedemnastu aplikacji, by pograć w kilka ulubionych tytułów na PC? Aplikacja pod nazwą Steamgriddb Manager przychodzi z pomocą, ponieważ umożliwia zaimportowanie gier z przeróżnych programów i wstawienie ich prosto do biblioteki na Steamie. Wystarczy kilka kliknięć.

Program dostępny jest obecnie na stronie Steamgriddb. Wspiera cały szereg launcherów, którymi ostatnio obrodziło: Origin, Uplay, Epic Games Store, Blizzard Battle.net, polski GOG, a nawet Discord. Na liście nie ma jeszcze Bethesda Launcher, lecz twórcy obiecują regularne aktualizacje.

Importowanie "zewnętrznych" gier do biblioteki na Steamie nie jest oczywiście niczym nowym - to podstawowa opcja programu Valve już od wielu lat. Steamgriddb Manager automatyzuje i usprawnia jednak cały proces, skracając go do kilku kliknięć - nie trzeba dodawać każdego tytułu "ręcznie".

Reklama

Jednocześnie możemy dzięki temu korzystać z innych dodatków, jakie oferuje Steam, jak tryb Big Picture, nakładka z czatem, domowe transmitowanie danych i tak dalej. Aplikacja dodaje też obrazki miniatur, co także oszczędza nieco czasu w porównaniu z samodzielnym importowaniem.

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu. Po jej włączeniu logujemy się na odpowiednie konta, po czym otrzymujemy listę dostępnych na nich produkcji w przeróżnych launcherach. Następnie wystarczy już tylko kliknąć "importuj wszystkie", by gry trafiły na Steam. Można też wybierać pojedynczo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje