Reklama

Gry wideo nauczą brytyjskie dzieci ważnych umiejętności

​Nintendo dołączyło do programu Digital Schoolhouse. Celem tej rządowej inicjatywy jest wykorzystanie gier wideo do nauczenia dzieci ważnych umiejętności, nie tylko z zakresu najnowszych technologii, ale także codziennego życia. Na listę tytułów dodano Super Smash Bros. Ultimate.

Za pomocą tej bijatyki Digital Schoolhouse planuje przeprowadzić specjalny turniej, który - jak zapewniają organizatorzy programu - pomoże dzieciom w nauce współpracy drużynowej. Produkcja oferuje zespołowe starcia dla kilku osób, więc faktycznie powinna nadać się idealnie do tego celu.

Cała inicjatywa powstała już w 2014 roku, a od tego czasu objęła wiele firm deweloperskich, a także - co chyba najważniejsze - planuje w następnym roku rozszerzyć działalność na ponad 30 tysięcy uczniów oraz ponad 7 tysięcy nauczycieli w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Nintendo ze swojej strony zapewnia, że dołącza do akcji, aby "inspirować nowe pokolenia młodych umysłów w Wielkiej Brytanii". Tymczasem gracze w pozostałych krajach patrzą na całą sprawę zapewne z pewną zazdrością, ale także z westchnieniem ulgi.

Z westchnieniem ulgi, ponieważ po ostatnich oskarżeniach i strzelaninach w Stanach Zjednoczonych inicjatywa Digital Schoolhouse potwierdza, że gry wideo nie stoją jednak za całym złem na świecie i mogą służyć do jak najbardziej pozytywnych celów, także w przypadku najmłodszych użytkowników.

My wiemy to od dawna, a przekonują się także naukowcy. Granie "powoduje wzmożoną aktywność mózgu w obszarach odpowiedzialnych za orientację w przestrzeni, formowanie wspomnień, strategiczne planowanie, a także precyzyjną motorykę" - ogłosili niedawno uczeni w Niemczech.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje