Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gry na PS5 i Xbox Series X mogą być droższe

​Wygląda na to, że chociaż ceny nowych konsol mogą przyjemnie nas zaskoczyć, to z dostępnymi na nie grami nie będzie tak wesoło.

W sieci pojawiła się informacja, że nadchodząca koszykówka od 2K Games, czyli 2K21 w wersji na konsole nowej generacji, PlayStation 5 i Xbox Series X, zostanie wyceniona na 69,99 USD.

Reklama

Jak łatwo zauważyć, to 10 USD więcej niż dotąd płaciliśmy za konsolowe produkcje, które zwyczajowo trafiały na rynek w cenie 59,99 USD (i tyle wciąż zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na wersję na PC, Stadii, PS4 i Xbox One).

Czy oznacza to, że wszystkie tytuły zmierzające na next-geny będą tyle kosztowały? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, bo miga się od niej nawet samo 2K Games, zasłaniając się jakością swojej gry: "Sugerowana cena detaliczna dla gier 2K reprezentować ma oferowaną przez nie wartość. Za sprawą praktycznie niekończącej się regrywalności oraz wielu dodatkowych elementów i usprawnień, możliwych tylko na następnej generacji konsol, wierzymy, że nasza zaktualizowana sugerowana cena uczciwie reprezentuje wartość NBA 2K21".

Mówiąc krótko, wiele wskazuje na to, że będzie to nowy standard, chociaż nie doczekaliśmy się jeszcze potwierdzenia. Z drugiej strony trudno się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ceny gier konsolowych nie zmieniły się od... 15 lat - aktualne 59,99 USD wprowadzono wraz z debiutem PlayStation 3 i Xboxa 360, więc wydaje się, że podwyżka była nieunikniona i jednocześnie jest w pewien sposób usprawiedliwiona. Szczególnie że w ciągu tego czasu inne rodzaje rozrywki znacząco podrożały i wystarczy spojrzeć na książki czy bilety do kina.

Przy okazji warto też zaznaczyć, że 2K21 nie będzie wspierać opcji Smart Delivery, więc niejako doczekaliśmy się potwierdzenia, że nie będzie to wcale standard w przypadku nowej generacji.

Osobom, które nie wiedzą, o co chodzi w tej usłudze, szybko tłumaczymy, że jeśli gra ją wspiera, to kupując wersję na obecną generację, dostajemy darmowy update do nowej. W przypadku 2K21 tylko wersja Mamba Forever Edition na PS4 lub Xbox One zaoferuje Smart Delivery, ale to już wydatek 99 USD.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: PS5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje