Reklama

Gry Bethesdy również na PS5, ale Xboxy otrzymają przewagę

​Okazuje się, że gry Bethesdy wcale nie będą dostępne na wyłączność tylko na Xboxach i PC, ale pojawią się także na konsolach Sony, choć to platformy giganta z Redmond mają być tu priorytetem.

Kiedy Microsoft ogłosił wykupienie Zenimax i należącej do niej firmy Bethesda, reakcje na tę wiadomość były mieszane. Część graczy obawiała się, że nowy właściciel będzie blokować niezwykle popularne tytuły tego wydawcy, w tym takie nadchodzące produkcje jak Starfield i The Elder Scrolls 6, na konsolach PlayStation.

Na szczęście dla fanów japońskiej konsoli mamy dobre wieści. Okazuje się bowiem, że gry Bethesdy nie będą dostępne na wyłączność na Xbox Series X/S i PC, przynajmniej na razie. Dyrektor finansowy Xboxa, Tim Stuart, potwierdził tę informację w trakcie konferencji Jefferies Interactive Entertainment i zapewne wielu fanów Bethesdy posiadających PlayStation odetchnęło z ulgą.

Reklama

"Mocno wspieramy rozgrywkę cross-platformową" - powiedział Stuart, dodając: "z tej perspektywy jest to dobre dla gamingowego ekosystemu, dobre dla nas, klasyczny przypływ unosi wszystkie łodzie".

Nie da się ukryć, że Microsoft od dawna stara się właśnie oferować rozgrywkę cross-platformową, nawet w tak dużych produkcjach jak Fortnite czy Rocket League. W przeszłości to raczej Sony opierało się przed tą koncepcją, choć w międzyczasie zmieniło zdanie.

Niemniej jednak fakt, że w najbliższej przyszłości Microsoft nie zamierza blokować gier Bethesdy dla platform Sony, nie oznacza, że nie zamierza pozostawić sobie jakiś asów w rękawie.

"Chcemy, aby ta zawartość, w dłuższej perspektywie, albo była pierwsza lub lepsza lub oferowała odmienne doświadczenia na naszych platformach. Chcemy aby treści Bethesdy pokazały najlepszą stronę na naszych platformach" - tłumaczy przedstawiciel Microsoftu.

Co to oznacza? Możemy tylko spekulować, ale użytkownicy PlayStation mogą spodziewać się ograniczonej funkcjonalności (zapewne niezwiązanej z rozgrywką), a Xboxów czasowej ekskluzywności dla największych projektów Bethesdy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje