Reklama

Gry Bethesdy również na PS5, ale Xboxy otrzymają przewagę

​Okazuje się, że gry Bethesdy wcale nie będą dostępne na wyłączność tylko na Xboxach i PC, ale pojawią się także na konsolach Sony, choć to platformy giganta z Redmond mają być tu priorytetem.

Kiedy Microsoft ogłosił wykupienie Zenimax i należącej do niej firmy Bethesda, reakcje na tę wiadomość były mieszane. Część graczy obawiała się, że nowy właściciel będzie blokować niezwykle popularne tytuły tego wydawcy, w tym takie nadchodzące produkcje jak Starfield i The Elder Scrolls 6, na konsolach PlayStation.

Reklama

Na szczęście dla fanów japońskiej konsoli mamy dobre wieści. Okazuje się bowiem, że gry Bethesdy nie będą dostępne na wyłączność na Xbox Series X/S i PC, przynajmniej na razie. Dyrektor finansowy Xboxa, Tim Stuart, potwierdził tę informację w trakcie konferencji Jefferies Interactive Entertainment i zapewne wielu fanów Bethesdy posiadających PlayStation odetchnęło z ulgą.

"Mocno wspieramy rozgrywkę cross-platformową" - powiedział Stuart, dodając: "z tej perspektywy jest to dobre dla gamingowego ekosystemu, dobre dla nas, klasyczny przypływ unosi wszystkie łodzie".

Nie da się ukryć, że Microsoft od dawna stara się właśnie oferować rozgrywkę cross-platformową, nawet w tak dużych produkcjach jak Fortnite czy Rocket League. W przeszłości to raczej Sony opierało się przed tą koncepcją, choć w międzyczasie zmieniło zdanie.

Niemniej jednak fakt, że w najbliższej przyszłości Microsoft nie zamierza blokować gier Bethesdy dla platform Sony, nie oznacza, że nie zamierza pozostawić sobie jakiś asów w rękawie.

"Chcemy, aby ta zawartość, w dłuższej perspektywie, albo była pierwsza lub lepsza lub oferowała odmienne doświadczenia na naszych platformach. Chcemy aby treści Bethesdy pokazały najlepszą stronę na naszych platformach" - tłumaczy przedstawiciel Microsoftu.

Co to oznacza? Możemy tylko spekulować, ale użytkownicy PlayStation mogą spodziewać się ograniczonej funkcjonalności (zapewne niezwiązanej z rozgrywką), a Xboxów czasowej ekskluzywności dla największych projektów Bethesdy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Bethesda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje