Reklama

Grand Theft Auto VI może trafić na PS5 jako czasowy exclusive

​Czy GTA VI pojawi się w ramach czasowej wyłączności na PlayStation 5? Według źródła tej rewelacji Sony oraz Rockstar Games mają negocjować wartą 750 milionów dolarów umowę.

O Grand Theft Auto VI wiemy niewiele oprócz tego, że najpewniej powstaje, a głównym miejscem akcji fabuły może być ponownie Vice City. Jeśli projekt rzeczywiście istnieje i jest rozwijany to Rockstar Games nie spieszy się z jego ujawnieniem, czemu raczej nie powinniśmy się dziwić, ponieważ wydane w 2013 roku GTA V za sprawą trybu GTA Online nadal świetnie sobie radzi.

Deweloperzy wydadzą nawet nowy port piątki dedykowany next genowym konsolom, jak również oddzielną wieloosobowy wariant rozgrywki od głównej gry.

Sony już teraz szykuje się na nowy rozdział trwającej od lat wojny konsolowej i jednym z głównych argumentów przemawiających za zakupem PlayStation 5 mają być produkcje na wyłączność. Warto wspomnieć, iż niedawno pojawiły się plotki jakoby japoński gigant prowadził rozmowy z każdym liczącym się w branży wydawcą w celu podpisania umowy na czasową wyłączność ich gier.

Reklama

Na liście potencjalnych tytułów znajduje się GTA VI, które zgodnie ze spekulacjami ma chwilowo trafić tylko na urządzenie Sony. Źródło tej rewelacji, Foxy UK Games twierdzi, że Sony oraz Rockstar negocjują porozumienie, za które studio dostałoby 750 milionów dolarów.

Co ciekawe sam czas wyłączności nie byłby długi i trwał jedynie 30 dni. Czy Rockstar Games rzeczywiście zgodziłby się na taki układ? Cóż zapewne deweloperów spotkałaby krytyka bowiem niektórzy gracze dość niechętnie podchodzą do kwestii wyłączności gier, szczególnie reprezentujących serie dostępne na wszystkich platformach. Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie czy Sony zapłaciłoby 750 milionów dolarów za miesiąc wyłączności?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto VI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama