Reklama

Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się bardzo dobrze

​Grand Theft Auto V mimo upływu kolejnych lat nie wykazuje większych oznak spowolnienia sprzedaży, co udowadniają najnowsze dane wskazujące wysokie zainteresowanie tytułem Rockstar Games.

Pandemia COVID-19 i związany z nią lockdown spowodowały ogromne wzrosty sprzedaży w branży gier wideo, co jest szczególnie widoczne w Wielkiej Brytanii, czyli jednym z najbardziej dotkniętych wirusem krajów w Europie. Entertainment Retailers Association udostępnił dane za okres od 23 marca do 13 czerwca i wynika z nich, że najlepiej sprzedającą się grą w Anglii była FIFA 20 (506 572 egzemplarzy) oraz Call of Duty: Modern Warfare (474 904 egzemplarzy). Wciąż pewne zaskoczenie stanowi wydane w 2013 roku jeszcze na konsolach poprzedniej generacji Grand Theft Auto V, które mimo upływu lat przyciąga uwagę tłumów graczy.

Reklama

Produkcja Rockstar Games nie tylko nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia, ale sprzedała się w 438 902 egzemplarzy w samej tylko Wielkiej Brytanii. Ogółem dotychczas na całym świecie GTA V nabyło 135 mln graczy na wszystkich platformach. Jednocześnie należy zaznaczyć, że ERA wzięła pod uwagę zarówno kopie fizyczne, jak i cyfrowe. Dopiero 11. pozycję zajął uznawany za hit dedykowany Nintendo Switch, Animal Crossing: New Horizons, który sprzedał się w nakładzie 206 069 egzemplarzy.

Oczywiście sprzedaż samych gier to nie wszystko, albowiem są jeszcze równie popularne mikrotransakcje w tytułach free-to-play, takich jak Fortnite, generujące nie tylko twórcom, ale całej branży gier ogromne przychody, które zwiększyły się podczas pandemii koronawirusa. Narzekać z pewnością nie może Electronic Arts, które dzięki FIFA Ultimate Team znacznie poprawiło zarobki w minionych miesiącach.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje