Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Grand Theft Auto: Twórca pracuje nad "jedynką" w 3D

Żywot pierwszej części Grand Theft Auto jeszcze się nie zakończył. Jeden z twórców oryginału - korzystając z programu GameMaker Studio - pracuje nad przeniesieniem "jedynki" w środowisko trójwymiarowe. Szykuje się miły powrót do wspomnień?

Wspomniany twórca to Michael Dailly, który najwyraźniej czuje silny związek ze swoim dawnym dziełem. Współpracując z YoYo i korzystając z opracowanego przez firmę narzędzia GameMaker Studio chce wyjąć pierwsze Grand Theft Auto z okowów dwuwymiarowej oprawy (choć tak naprawdę mapy były w trzech wymiarach, co można było zauważyć choćby przy budynkach).

Z pierwszych grafik wynika, że powinniśmy spodziewać się znanej kolorystyki i stylu, ale jeśli prace zakończą się powodzeniem, wówczas otrzymamy przestrzenne GTA w 60 klatkach na sekundę.

Jest jeszcze sporo do zrobienia, a w obecną wersję właściwie nie można grać - Dailly "dłubie" obecnie przy silniku i lokacjach. Twórca nie planuje zresztą wprowadzać elementów rozgrywki. Kiedy silnik zostanie ukończony, wówczas zostanie podjęta decyzja, co dalej z nim zrobić.

Postępy możecie śledzić na Twitterze Dailly'ego: https://twitter.com/mdf200

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto | gry akcji | Rockstar | GTA Online | Grand Theft Auto 3D

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje