Reklama

Grand Theft Auto Trilogy - wersja na Switcha waży zaskakująco mało

​Premiera odświeżonej trylogii GTA już wkrótce. Wiemy już, ile przestrzeni zajmie wersja na konsolę Nintendo Switch.

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition (tak brzmi pełny tytuł) to zestaw, na który składają się trzy starsze odsłony serii: GTA 3, GTA Vice City oraz GTA San Andreas. Z nową wersją gier zapoznamy się na wszystkich liczących się platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Okazuje się, że studio odpowiedzialne za port bardzo się postarało, aby Grand Theft Auto: The Trilogy nie zajęło całej pamięci tej ostatniej. Na Switchu gra będzie ważyć znacznie mniej niż na pozostałych platformach. W karcie produktu w Nintendo eShop widnieje informacja, że cały zestaw będzie wymagał 25 GB wolnej przestrzeni. To prawie o połowę mniej niż na konkurencyjnych konsolach. Na przykład wydanie na konsole Xbox zajmie na dysku 49 GB. Z kolei na pecetach będziemy potrzebowali 45 GB.

Reklama

Grand Theft Auto: The Trilogy na Switchu będzie się wyróżniać nie tylko znacznie mniejszymi wymaganiami dotyczącymi wolnej przestrzeni, ale także dodatkowymi funkcjami. Rockstar zapowiada, że na konsoli Nintendo pojawi się opcja celowania za pomocą żyroskopów oraz wsparcie dla kontrolerów ruchowych, a niektóre funkcje obsłużymy za pomocą ekranu dotykowego (na przykład wybór opcji w menu).

Poza tym możemy się oczywiście spodziewać grafiki ładniejszej niż w oryginałach, choć nie wiadomo, w jakim stopniu modyfikacje trafią do wersji na Switcha. Jak wiadomo, konsola Nintendo nie jest tak mocna, jak PlayStation 4 czy Xbox One, o PlayStation 5 oraz Xbox Series X nawet nie wspominając.

Premiera Grand Theft Auto: The Trilogy została zaplanowana na 11 listopada w wersji cyfrowej. Jeżeli zamierzacie kupić wydanie pudełkowe, zaczekacie na nie do 7 grudnia. Na tę chwilę nie wiadomo, czy będzie ono w ogóle dostępne w przypadku edycji na PlayStation 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy