Reklama

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition na kodach

​Pośród wielu zmian, jakich doczekała się zremasterowana trylogia, odnajdziemy także kwestię tzw. cheatów, czyli kodów zmieniających zasady gry, jak m.in. takich, które włączają nieśmiertelność po wpisaniu odpowiedniego ciągu liczb w konsoli systemu. Wiadomość oczywiście wielu graczom się nie spodobała, ale realnie patrząc - kto będzie grał w remaster trylogii dla ich "otwartego świata", czy "nieograniczonych możliwości rozwałki"?

Od tego jest GTA: Online, a remaster powstał raczej z potrzeby sentymentu i odświeżenia historii. A te - w odróżnieniu do mechanik gier - dalej bronią się nawet po wielu latach. Sam Rockstar ogłosił, że Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition nie będzie zawierał wszystkich kodów znanych z oryginalnych gier.

W rozmowie z USA Today producent Rich Rosado wyjaśnił, że kilka kodów musiało zostać usuniętych z przyczyn technicznych i że kilka rzeczy nie działało dobrze w bazie silnika Unreal. Silnikiem, który wykorzystany był przy produkcji oryginalnych odsłon, był RenderWare.

Reklama

Rosado nie określił, które kody zostały usunięte. Dał do zrozumienia, że odkrywanie tych zmian może być całkiem niezłą zabawą. Powiedział to w taki sposób, że można nabrać podejrzeń, iż w grze pojawiły się jakieś nowe sposoby na oszustwo. Jeden z nich został już nawet odkryty. Dodaje on śnieżną pogodę i można go uruchomić we wszystkich trzech odsłonach: Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas.

Kody w czasach świetności wspomnianych odsłon dawały naprawdę niezłą frajdę. W większości dotyczyły one kwestii kosmetycznych, ale najbardziej ulubionym był oczywiście respawn czołgu, który pozwalał siać zniszczenie na ulicach metropolii. Czołg był z resztą zawsze w odsłonach GTA czymś specjalnym. Emocje, jakie towarzyszyły odkrywaniu bazy wojskowej i próbach dostania się do niej w GTA 1, są już właściwie nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach, gdy wszystko podawane jest graczom na tacy.

Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na świeżo odkryty cheat dodający śnieg na ulicach miast. Przypomnijmy, że raz do roku, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Rockstar przemienia GTA V w śnieżną krainę, w której rzucanie śnieżkami jest jednym z najłagodniejszych sposobów eliminacji konkurencji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje