Reklama

Grand Theft Auto: Niedokończony tryb VR w wersji remaster

​Wyobrażacie sobie, że remaster trylogii Grand Theft Auto może być jeszcze bardziej niedokończony? Okazało się, że gracze odkryli tryb VR w remasterze Grand Theft Auto: San Andreas, który prawdopodobnie był rozwijany i ostatecznie został porzucony.

Jeden z graczy przypadkowo odkrył ten tryb, nagrał film, w którym porusza się po mieście z perspektywy pierwszej osoby i udostępnił go w internecie. Wideo możecie zobaczyć w tweecie Bena Turpino z @videotech_

Opcja pojawiła się po uruchomieniu komendy debugowania i wygląda jak próba możliwości niż poważna implementacja tej funkcji. Co ciekawe spoglądanie w dół sprawia, że widzimy dłonie i nogi postaci. Podczas walki wręcz pięści pozostają jednak niewidoczne. Po wejściu do samochodu kamera wraca do widoku TPP.

Reklama

Opcja mogła być dodana jako widok FPP znany z GTA V, czy Red Dead Redemption 2, ale także jako test przed wypuszczeniem właściwej edycji VR San Andreas, nad którą pracuje studio Video Games Deluxe.

Warto tylko nadmienić, że przed ogłoszeniem przez VGD prac nad GTA: SA VR, spora część graczy wierzyła, że wspomniane studio będzie zajmować się pracami nad GTA VI lub dodaniem funkcji VR do Red Dead Redemption 2. Kto wie, może w przyszłości będzie, a leciwe San Andreas jest tylko poletkiem testowym?

Na razie uwaga Take-TwoRockstara jest jednak skierowana w zupełnie inną stronę. Giganci muszą ugasić pożary, które wywołało studio zajmujące się przygotowaniem odświeżonych edycji Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas.

Gracze domagają się zwrotu pieniędzy, akcje Take-Two poleciały w dół, a kolekcja na moment zniknęła z dystrybucji na komputerach osobistych. Katastrofa na nieznaną do tej pory Brytyjczykom skalę.

Nie chcemy wróżyć, ale wydaje nam się, że kolejny cios dla studia nadejdzie po premierze next-genowej wersji GTA V. Chyba że nauczone doświadczeniem Take-TwoRockstar zdecydują się na jakiś odważny krok...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje