Reklama

Grand Theft Auto: Jak kelnerka z gry chodziłaby w prawdziwym świecie?

​TikTok to prawdziwa skarbnica zabawnych filmów. Okazję do pośmiania się znajdą tam też gracze.

Grand Theft Auto to seria znana ze świetne opracowanych otwartych światów, wzorowo zaprojektowanych zadań, efektownych strzelanin i pościgów, ale także z... dziwnie poruszających się NPC-ów. W ostatniej odsłonie animacje postaci wyglądają już dość realistycznie, ale przypomnijcie sobie trzecią część. Pamiętacie ten komiczny chód?

Jedna z użytkowniczek TikToka - o pseudonimie za_vali - wyspecjalizowała się w tworzeniu nagrań naśmiewających się z tamtego sposobu animowania NPC-ów. Niedawno opublikowała na swoim koncie kolejny zabawny film.

Reklama

W 13 sekund pokazuje najpierw, jak chodzi kobieta z krwi i kości, a później, jak - dla porównania - przemieszczałaby się w prawdziwym świecie kelnerka z Grand Theft Auto (w domyśle - z trzeciej części tej serii).

To nieprawdopodobne, że cały czas można się rozwijać w tak wąskiej dziedzinie, jak imitowanie sposobu poruszania się NPC-ów z Grand Theft Auto 3. Na TikToku widzieliśmy już różne filmy naśmiewające się z tego elementu, ale chyba jeszcze żaden nie był tak dobry.

za_vali w swoim nagraniu pokazała nie tylko, jak zabawnie poruszają się postacie w popularnej grze, ale także jak zachowują się, gdy algorytmy sztucznej inteligencji zawiodą podczas wyszukiwania drogi do celu. Naprawdę można by pomylić grę z rzeczywistością!

Grand Theft Auto 3 ukazało się w 2001 roku na PlayStation 2, w 2002 na PC, a w 2003 na konsole Xbox. Już 11 listopada do sprzedaży trafi Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition, czyli pakiet remasterów, w skład którego wejdzie zarówno część trzecia, jak i Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas.

Gry otrzymają odświeżoną szatę wizualną, wyższą rozdzielczość, animacje w 60 klatkach na sekundę czy nowocześniejsze sterowanie. Zagramy w nie na wszystkich liczących się platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switch. 7 grudnia w sklepach znajdzie się pudełkowe wydanie trylogii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy