Grand Theft Auto 6 - zwiastun odtworzony w rzeczywistości

Twórcy z YouTube postanowili wcielić się w twórców Rockstar Games, prezentując własną wersję zwiastuna GTA 6. Ich projekt, który odtwarza oryginalny trailer gry w realistycznych scenach (w rzeczywistym świecie ;-)), zdobywa coraz większe uznanie w społeczności.

Grand Theft Auto 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier. Ostatni rok przyniósł pierwszy oficjalny zwiastun produkcji, który pobił rekordy oglądalności na YouTube, osiągając 90 milionów wyświetleń w pierwszym dniu. Pomimo tego sukcesu, od tamtego czasu brakowało oficjalnych informacji o aktualnym stanie gry, co skłoniło fanów do poszukiwania nowych form wyrażenia swojego zainteresowania projektem.

Andrew Levitt wraz ze swoim zespołem zdecydował się na niecodzienne przedsięwzięcie - odtworzenie zwiastuna GTA 6 w formie live-action. Praca nad projektem wymagała podróży do Miami, gdzie twórcy starali się odnaleźć każdą lokalizację z oryginalnego zwiastuna i odtworzyć identyczne sceny. Trailer, który można zobaczyć na kanale YouTube Levitta, charakteryzuje się wyjątkową dokładnością i dbałością o szczegóły, z zachowaniem charakterystycznych elementów oryginału, takich jak np. sceny z Florida Jokerem czy zabawne momenty z bananami.

Reklama

Film dokumentujący pracę nad projektem pokazuje, jak dużo wysiłku i zaangażowania włożyli twórcy w rekonstrukcję 46 indywidualnych ujęć. Choć część materiału opiera się na zasobach dostępnych online, większość scen została zrealizowana od podstaw.

GTA 6, którego premiera zaplanowana jest na 2025 rok na konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5, nadal pozostaje otoczony tajemnicą, zwłaszcza jeśli chodzi o wersję na PC, która na chwilę obecną nie została nawet potwierdzona (całkiem prawdopodobne, że ukaże się dopiero po jakimś czasie od premiery wersji konsolowych). Pomimo braku oficjalnych aktualizacji od Rockstar Games, fani nie tracą zapału i sami tworzą treści, które umilają oczekiwanie na grę.

Projekt Andrew Levitta to wyraz pasji i kreatywności społeczności GTA, która nieustannie poszukuje nowych sposobów na celebrowanie swojej ulubionej serii gier. To także pokazuje, jak wielki wpływ na popkulturę mają gry wideo (szczególnie tak popularne, jak Grand Theft Auto).

Oczekiwanie na GTA 6 jest wyjątkowo długie, ale dzięki takim projektom jak ten od Andrew Levitta, społeczność może na chwilę poczuć klimat nadchodzącej gry, żywo dyskutując o każdym szczególe i spekulując na temat finalnej wersji produktu.

Grand Theft Auto to w końcu jedna z najbardziej rozpoznawalnych, najpopularniejszych i najbardziej dochodowych serii gier wideo, jakie kiedykolwiek się ukazały. Do tej pory wszystkie odsłony sprzedały się w nakładzie ponad 195 milionów egzemplarzy. Po premierze GTA 6 liczba ta prawdopodobnie wystrzeli w kosmos.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama