Gran Turismo 7 zajmie na dysku prawie 90 GB

​Gran Turismo 7 będzie jedną z najbardziej wymagających pod względem ilości zajmowanego miejsca na twardym dysku.

Można się było spodziewać, że wraz z nową generacją konsol pojawią się nowe wymagania dotyczące przestrzeni dyskowej, jaką musimy zarezerwować na next-genowe gry. Call of Duty: Vanguard zajmuje na dysku PlayStation 5 aż 90 GB. Forza Horizon 5 na dysku Xboksa Series X - 103 GB. Gran Turismo 7 nie będzie pod tym względem gorsze (lepsze?). Gra będzie wymagać ponad 89 GB przestrzeni dyskowej. To dużo, ale i tak mniej niż pierwotnie zapowiadano. Swego czasu w sklepie PlayStation widniała informacja o wymaganych 110 GB.

O ostatecznym rozmiarze Gran Turismo 7 na dysku PlayStation 5 poinformował niezawodny kanał PlayStation Game Size na Twitterze. W opublikowanym przez niego tweecie czytamy, że gra zajmie dokładnie 89,445 GB, nie wliczając aktualizacji, która zostanie udostępniona w dniu premiery. PlayStation Game Size poinformowało również, że grę pobierzemy już 25 lutego, natomiast uruchomimy zgodnie z planem - 4 marca.

Reklama

Gran Turismo 7 - legenda powraca

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona legendarnej serii wyścigowej, zapoczątkowanej jeszcze w epoce pierwszej generacji PlayStation. Gra powraca - miejmy nadzieje, że w chwale - po wielu latach. Na PlayStation 4 trafiło wprawdzie Gran Turismo Sport, ale ten spin-off zdecydowanie nie był tym, czego spodziewali się i oczekiwali gracze.

A czy Gran Turismo 7 tym będzie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Studio Polyphony Digital przygotowało niesamowicie realistyczny model jazdy, zaawansowany model fizyki, kampanię fabularną, tryb multiplayer, długą listę świetnie odwzorowanych samochodów oraz fotorealistyczną oprawę, która na PlayStation 5 będzie wyświetlana w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. To może być najlepsza symulacja wyścigów samochodowych od lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo 7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy