Reklama

Gran Turismo 7 wygląda pięknie w nowym materiale

​Miłośnicy wyścigów mogą zacierać ręce. Choć w tym przypadku tylko ci, którzy mają pod strzechą PlayStation 5.

Gran Turismo 7 ma być iście next-genową symulacją wyścigową, która zachwyci nas zarówno modelem jazdy, jak i oprawą graficzną. Jeśli prezentowane przez twórców materiały wideo nie są w żaden sposób koloryzowane, trudno oprzeć się wrażeniu, że istotnie czeka nas prawdziwa rewolucja.

Studio Polyphony Digital zaprezentowało nowy, dwuminutowy gameplay z Gran Turismo 7. Choć to tylko dwie minuty, film aż chce się oglądać w zapętleniu, bo wygląda tak dobrze. Chwilami oglądane samochody oraz ich otoczenie prezentują się wprost fotorealistycznie. Modele pojazdów wyglądają dokładnie tak jak w rzeczywistości, a gra świateł i cieni na ich karoseriach - a także w kokpicie maszyny prowadzonej przez gracza - powoduje opad szczęki. Zresztą zobaczcie sami:

Reklama

Autorzy Gran Turismo 7 cieszyli się po przejściu na konsolę nowej generacji. Twierdzili, że w końcu mogą dokonać prawdziwej rewolucji, bo poprzednie PlayStation nie pozwalało im zrealizować wszystkich obecnych ambicji. Wygląda na to, że ani trochę nie przesadzali. Oczywiście gra nie dość, że wygląda pięknie, to jeszcze działa w stabilnych 60 klatkach na sekundę.

Co prawda Sony nie podało jeszcze konkretnej daty premiery Gran Turismo 7, ale wiemy, że prace nad grą są już na finiszu. Ogólny planowany termin jej wydania - początek przyszłego roku - wydaje się niezagrożony. Pod koniec listopada produkcja została nawet oceniona przez australijskich cenzorów i oficjalnie sklasyfikowana. Wygląda na to, że Polyphony Digital zajmuje się obecnie szlifowaniem gry i naprawianiem drobnych błędów.

Poprzednia odsłona serii - Gran Turismo 6 - ukazała się 5 grudnia 2013 roku, w wersji na PlayStation 3. PlayStation 4 otrzymało jedynie spin-off zatytułowany Gran Turismo Sport, ale gra została przyjęta dość ozięble. Szczególnie, jeśli zestawiło się opinie na jej temat z bardzo pochlebnymi recenzjami poprzedniczek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama