Reklama

Gran Turismo 7 wygląda pięknie, szczególnie na PS5

​Gran Turismo 7 to prawdziwy przebój - tak wynika z opublikowanych do tej pory recenzji. W sieci pojawia się sporo ciekawostek na temat nowej gry Polyphony Digital.

Jedna z nich mówi o tym, że Gran Turismo 7 powstało bezpośrednio na bazie niezbyt ciepło przyjętej Gran Turismo Sport. Potwierdziła to redakcja Digital Foundry - serwisu i kanału na YouTubie, który specjalizuje się w technicznym rozkładaniu gier na czynniki pierwsze. Tak bliskie powinowactwo zdaje się tłumaczyć, dlaczego Sony zdecydowało się wydać siódmą odsłonę serii nie tylko na PlayStation 5, ale także na PlayStation 4.

Oczywiście wydanie Gran Turismo 7 w wersjach zarówno na nową, jak i na poprzednią generację konsol, nie oznacza, że gra wygląda na nich podobnie. Przeciwnie, widać, że Polyphony Digital czerpało garściami z potencjału PlayStation 5. Na nowej konsoli przede wszystkim podziwiamy grę w rozdzielczości 4K, z lepszym filtrowaniem tekstur czy z podwyższoną jakością cieni i odbić. Różnice są widoczne gołym okiem. Gran Turismo 7 na PS5 ładuje się też znacznie szybciej niż na PS4.

Reklama

A co z ray tracingiem?

Ciekawie wygląda kwestia związana z technologią śledzenia promieni w Gran Turismo 7. Gra wykorzystuje ją podczas wszystkich ujęć poza... właściwą rozgrywką. W menu, przerywnikach filmowych i powtórkach oglądamy więc ray tracing, za to żegnamy się z nim, gdy tylko zasiądziemy za kierownicą samochodu.

Oczywiście jest to łatwe do wytłumaczenia. Śledzenie promieni podczas wyścigów obniżyłoby liczbę klatek na sekundę (zapewne do 30), a płynność w przypadku takiej gry, jak ta, jest kwestią fundamentalną. Poza tym przy takich szybkościach, jakie rozwijamy podczas zabawy, zapewne prawie nikt nie byłby w stanie zwrócić uwagi na ray tracing. Co innego podczas powtórek czy oglądania samochodów w garażu. Wtedy możemy delektować się iście next-genowymi widokami.

Gran Turismo w wersjach na PlayStation 4 i PlayStation 5 ukaże się już jutro, tj. 4 marca. Gra w portalu Metacritic cieszy się na tę chwilę średnią ocen 8,8/10. Obliczono ją na podstawie 85 recenzji serwisów branżowych. Zdecydowana większość recenzentów jest zachwycona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy