Reklama

Gran Turismo 7 - recenzje są jednogłośne: to świetna gra

​Premiera Gran Turismo 7 odbędzie się 4 marca. Z opublikowanych do tej pory recenzji wynika, że gra spełnia oczekiwania.

Gran Turismo 7 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wyścigowych ostatnich lat. Podczas całego cyklu życia PlayStation 4 nie doczekaliśmy się kontynuacji tej legendarnej serii (Sony wydało jedynie mierny spin-off - Gran Turismo Sport). Musieliśmy na nią zaczekać aż do nadejścia PlayStation 5. Ale wygląda na to, że warto było. Autorzy niemal wszystkich opublikowanych jeszcze przed premierą recenzji mówią jednym głosem: to świetna gra. Co dokładnie możemy przeczytać w serwisach branżowych?

"Gran Turismo 7 to podsumowanie 25-letniego rozwoju serii Gran Turismo z wszystkimi jej silnymi stronami, dodatkowo usprawnionymi" - Gamersky, ocena: 9/10.

Reklama

"Gran Turismo 7 to połączenie wyznaczającego trendy formatu Gran Turismo z surowym, ale bardzo udanym nastawieniem na sieciowe wyścigi z Gran Turismo Sport. Popełnia kilka błędów, ale Polyphony Digital zasłużyło na miejsce na podiomu" - IGN, ocena: 9/10.

"Gran Turismo 7 stanowi kumulację 25 lat, które Polyphony poświęciło gatunkowi wyścigów i branży motoryzacyjnej. Ostateczny efekt jest oszałamiający. Od perfekcji grę oddzielają jedynie drobne niedociągnięcia" - WellPlayed, ocena: 9/10.

"Gran Turismo 7 to list miłosny skierowany do ludzi, którzy ogólnie uwielbiają samochody. W połączeniu z next-genowymi możliwościami tworzy niesamowicie realistyczne wrażenia z jazdy, a ponadto zachwyca długą listą tras" - Attack of the Fanboy, ocena: 9/10.

Ooo, któraś opona jest dziurawa?

Na tę chwilę w portalu Metacritic Gran Turismo 7 cieszy się średnią ocen 8,8/10. Aż 72 recenzje spośród 75 zebranych są pozytywne. Pozostałe trzy - umiarkowane. "Jeśli tylko przymkniesz oko na kiepsko wykonane menu, niekończące się i nudne dialogi oraz konieczność ciągłego powracania do kawiarenki, powinieneś odnaleźć gdzieś w Gran Turismo 7 doskonałą grę wyścigową" - czytamy na przykład w recenzji serwisu VGC, zakończonej oceną 6/10.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy