Gran Turismo 7 nadjedzie już w przyszłym roku?

​To może być najszybsza premiera nowej części Gran Turismo w historii.

Jeszcze nie pojawiła się "szóstka" (która ukaże się w grudniu na PS3), a już twórcy cyklu przebąkują, że w przyszłym roku może zadebiutować następna odsłona serii.

W rozmowie z serwisem TopGear szef Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, zdradził przewidywalną datę premiery Gran Turismo 7.

"Nie chcemy zbyt długo pracować nad Gran Turismo 7. Najbardziej optymistyczny scenariusz? Przyszły rok. W GT6 musieliśmy w pełni dopieścić program, by wykorzystać pełnię mocy PS3, ale oczywiście PS4 jest pod tym względem dużo lepsze. Myślę więc, że ogólna jakość gry zostanie poprawiona" - stwierdził Yamauchi.

Słowa Yamauchiego są dosyć zaskakujące. Do tej pory na kolejne części cyklu gracze czekali dosyć długo ("szóstka" pojawi się trzy lata po premierze poprzedniczki). Z drugiej strony całkiem możliwe, że siódma odsłona będzie po prostu Gran Turismo 6 wydanym na PS4 i uzupełnionym o kilka nowinek.

Zgadzałoby się to z wcześniejszą wypowiedzią szefa Polyphony Digital, który stwierdził, że właśnie wersja gry na PlayStation 4 może zamienić się w następną część.