Reklama

Gran Turismo 6: Fatalna sprzedaż kultowej wyścigowej serii

Takiej sytuacji chyba nie przewidziała żadna osoba odpowiedzialna za ostatnią odsłonę znanej samochodowej marki na platformę Sony. Wygląda na to, że ograniczenie się do jednego systemu, w dodatku poprzedniej generacji (PS4), okaże się strzałem w kolano...

Każda pełnoprawna część Gran Turismo sprzedaje się w oszałamiającej liczbie egzemplarzy - historia serii od GT do GT5 sugeruje typową sprzedaż na poziomie od dziesięciu do piętnastu milionów kopii. Jak sprzedało się za to Gran Turismo 6? Jak sugerują dane udostępnione przez SCEA, bardzo źle.

2,37 miliona kopii - taką liczbę podało SCEA kalifornijskiemu sądowi w trakcie obrony przed pozwem włoskiej firmy VIRAG. Daje to serii ogólną sprzedaż w wysokości imponujących 72 milionów, ale jednocześnie nie jest to nawet jedna czwarta tego, do czego Sony przywykło przy sprzedaży GT.

Reklama

Nawet niepełnoprawna część serii na PSP osiągnęła znacznie wyższy wynik (niecałe cztery i pół miliona). No cóż - decyzja o pozostaniu przy PS3 nie popłaciła. Kto by pomyślał, że szóste Gran Turismo sprzeda się porównywalnie z praktycznie niefunkcjonalnym w pierwszych dniach Driveclubem?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy