Graj w Borderlands 3, pomóż prawdziwym naukowcom

​Kooperacyjna strzelanka Borderlands 3 otrzymała interesującą aktualizację, w ramach której możemy pomóc naukowcom z prawdziwego świata, za pośrednictwem specjalnej mini-gry. Coś w sam raz na panującą za oknami panikę związaną z pandemią koronawirusa. Do tego dostajemy nagrody w grze!

Aby wziąć udział w akcji, należy wybrać się do Sali medycznej na statku Sanctuary III, służącym za centralną bazę wypadową w grze. Wcześniej oczywiście należy jeszcze pobrać najnowszą aktualizację. Na miejscu podchodzimy do kolorowego automatu, by otrzymać krótkie wprowadzenie o zasadach.

Co interesujące, wygłasza je aktorka Mayim Bialik, amerykańska neurobiolog i aktorka znana z serialu "Teoria wielkiego podrywu", gdzie wciela się w postać Amy Farrah Fowler. We wprowadzeniu zaznajomimy się ze szczegółami na temat eksperymentu i jego korzystnego wpływu na świat.

Reklama

Mini-gra o nazwie Borderlands Science wygląda może jak klasyczna gra logiczna, lecz w rzeczywistości pomagamy w prawdziwych badaniach. Dokładnie rzecz biorąc, każdy ukończony poziom to skorygowanie jednego błędu, jaki powstaje, gdy naukowcy starają się mapować ludzki mikrobiom.

Lepsze zrozumienie ludzkiego ciała może natomiast przełożyć się na korzyści w innych badaniach, takich jak nadwaga, cukrzyca, czy nawet depresja. Tymczasem za ukończone poziomy otrzymamy także nagrody w samej grze, w postaci czasowego przyrostu statystyk, takich jak obrażenia i zdrowie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Borderlands 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy