Reklama

Gracze The Division zainteresowani odsłoną dla jednego gracza

​Seria The Division od Ubisoftu, zwłaszcza za sprawą świetnej, drugiej części, jest obecnie jednym z lepszych przykładów na to, jak należy produkować i rozwijać tytuły sieciowe w gatunku "gier-usług", wspieranych przez bardzo długi czas po premierze. Ale co z zabawą dla zwolenników samotności?

Już Division 2 oferuje sporo atrakcji dla osób, które preferują spokojną eksplorację i strzelanie do przeciwników bez angażowania innych graczy. Również większość kampanii oraz zdecydowaną większość misji ukończyć można w pojedynkę, nie oglądając się na plecy znajomych czy obcych.

Aby już jednak pozyskać najlepszy ekwipunek i ukończyć raidy, które są istotną częścią fabuły, trzeba już współdziałać i zaangażować do pomocy grupę osób, a więc samotność się kończy. To niesie ze sobą standardowe problemy związane z współdziałaniem z innymi graczami przez internet.

Reklama

"Bardzo podoba mi się pomysł na narrację dla pojedynczego gracza jako spin-off The Division. Koncentracja na Agencie starającym się wrócić do domu po misji w Nowym Jorku, podczas upadku rządu w Waszyngtonie. Nieco jak The Last of Us" - napisał na Twitterze Tim Spencer z TT Games.

"Żadne z dostępnych obecnie opowieści nie zajmują się tematem osobistego poświęcenia Agentów Division, ich problemów mentalnych. Jeśli o tym pomyśleć, to całkiem mroczna i epicka sprawa oraz perspektywa na poprowadzenie niesamowitych historii" - dodał deweloper z Wielkiej Brytanii.

Spencer nie jest oczywiście w żaden sposób związany z Ubisoftem i wyraża jedynie swoje własne opinie oraz pragnienia. We wpisie na Twitterze oznaczył jednak także Juliana Gerighty’ego, dyrektora kreatywnego The Division 2. Ten podał przemyślenia dalej, okraszone pytaniem: "Jakieś pomysły?"

Natychmiast został zalany setkami odpowiedzi od zainteresowanych graczy. "Wygląda na to, że ludzie nie są agresywnie przeciwko takiemu pomysłowi" - napisał nieco później w kolejnej wiadomości. To oczywiście jeszcze bardzo daleko od konkretów, ale widać chyba pewne światełko w tunelu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy