Reklama

Gracze nie są zadowoleni z zapowiedzi Alien: Blackout

​Wczoraj informowaliśmy, że nowa gra w uniwersum Alien rzeczywiście powstaje, lecz mówimy o produkcji mobilnej, zmierzającej "wkrótce" na urządzenia napędzane systemami iOS oraz Android. Fani nie są zadowoleni z takiej sytuacji i głośno wyrażają swoje niezadowolenie na Twitterze.

Całość brzmi nieco jak Obcy: Izolacja z 2014 roku, ale po przeniesieniu na telefony. Zajmiemy się więc eksploracją stacji kosmicznej zbudowanej przez korporację Weyland-Yutani, unikając przy tym poszukujących nas Xenomorphów. Wydawca już potwierdził, że nie mamy do czynienia z sequelem.

"Wyobraźcie sobie ogromny sukces w postaci Obcy: Izolacja, zbierający świetne oceny wśród graczy i recenzentów. Tylko po to, by stworzyć mobilny klon Five Nights at Freddy's. Co oni wyprawiają" - napisał niejaki AzureAce, używając jednocześnie nieco mocniejszego słowa niż "wyprawiają".

Reklama

"Dzięki Alien: Blackout wiem teraz, jak czują się fani Diablo. My, fani Alien, rozumiemy wasz ból" - dodaje Dave, nawiązując oczywiście zapowiedzi Diablo Immortal w listopadzie ubiegłego roku. To kolejny przykład zapowiedzi gry mobilnej, podczas gdy miliony fanów liczyła na "pełnoprawny" tytuł.

"Trailer Alien: Blackout ma 342 polubienia i ponad 10 tysięcy kciuków w dół. Wyraźnie widać, że producenci i wydawcy nie wyciągnęli wniosków po zapowiedzi Diablo. Może tym razem się uda..." - wtóruje mu Ryan.

"Obcy cię wykrył, ale nie masz już więcej energii. Kup 5 jednostek energii już teraz za 9,99 dolarów [+2 bonusowe jednostki (oferta limitowana)]" - ironizuje nieco bardziej kreatywny użytkownik, tym razem w serwisie społecznościowym Reddit, gdzie rozczarowanie jest równie duże, co na Twitterze.

Gracze wydają się zapominać, że obecnie powstaje także nieco bardziej "pełnoprawna" produkcja. Już w maju tego roku całkiem nowa firma Cold Iron Studios przyznała otwarcie, że produkuje nową odsłonę serii Alien, starając się znaleźć nowych pracowników. Do dzisiaj na witrynie studia widnieją ogłoszenia o pracę mówiące o projekcie w tym uniwersum.

Teraz, zapewne w odpowiedzi na ogromną krytykę, wytwórnia 20th Century Fox zdecydował się potwierdzić w informacji prasowej, że Cold Iron Studios zajmuje się obecnie "strzelanką MMO" w uniwersum Alien, przeznaczoną na PC oraz konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy