Gracze Microsoft Flight Simulator odbyli 16-godzinny lot

​Dwóch graczy Microsoft Flight Simulator postanowiło udać się na lotnisko w Dubaju, co zajęło im łącznie 16 godzin bez żadnej przerwy. Podróż odbyli, siadając za sterami wirtualnej wersji Boeinga 747.

Microsoft Flight Simulator uważany jest za najbardziej rozbudowany symulator w branży gier, co oczywiście przełożyło się na pozytywny odbiór najnowszej produkcji. Bez wątpienia jednym z największych plusów gry jest fakt, że odtwarza ona całą planetę w odpowiedniej skali zaś przemierzamy Ziemię w czasie rzeczywistym.

Dwójka graczy postanowiła odwiedzić międzynarodowe lotnisko w Dubaju, na które lot w prawdziwym świecie trwa 16 godzin. Bruce Greene i 2SoonBoon wystartowali z Los Angeles a całą trasę pokonali bez przerwy.

Reklama

Podczas podróży pilotowali Boeinga 747 natomiast do celu dotarli bez najmniejszych przeszkód. Zapis tego wydarzenia dostępny jest na platformie Twitch, na której przeprowadzono relację na żywo, natomiast prowadzący dbając o odpowiednią oprawę ubrali się w mundury pilotów i usiedli w replice samolotu.

Chociaż cała akcja powstała dla żartu, to jego pomysłodawcy nie ukrywają, że inspirację stanowiło podobne wydarzenie w ramach gry Desert Bus, w ramach którego autobusem pokonano trasę z Tucson w Arizonie do Los Angeles.

Warto wspomnieć, że Microsoft Flight Simulator naraził się na krytykę ze strony graczy, ponieważ nie wszystkie miejsca na Ziemi odwzorowano zgodnie ze stanem faktycznym, czego idealnie dowodzą opublikowane na YouTube materiały porównawcze również polskich terenów.

Przykładowo Pałac Prezydencki w symulatorze w najmniejszym nawet stopniu nie przypomina swojego rzeczywistego odpowiednika, zresztą problem dotyczy wielu innych obiektów w różnych rejonach globu. Z drugiej jednak strony za niemałą część generowanych obiektów odpowiada sztuczna inteligencja, która raczej nie odwzoruje budynków tak dokładnie jak człowiek.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Flight Simulator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama