Reklama

Gracze masowo rezygnują z Battleborna

Gearbox Software zna się na robieniu gier, czego dowodem jest chociażby wciągająca seria Borderlands. Producent tym razem zaliczył wtopę.

Niestety, studio wpadło na pomysł stanięcia w szranki z gigantem jakim jest Blizzard. Battleborn nie dosyć, że okazał się przeciętnym tytułem, to jeszcze został stłumiony przez premierę Overwatch.

Produkcja trafiła do sprzedaży dwa miesiące temu i od tamtej pory zaliczyła ogromny spadek zainteresowania. Nie posiadamy dokładnych danych dotyczących edycji konsolowych (aczkolwiek wiadomo, że na XONE jest poza pierwszą setką), ale w przypadku wersji na PC możemy podzielić się konkretnymi statystykami.

Według Steam Charts dotychczas największa liczba grających ludzi w tym samym czasie wynosiła niecałe 12 tysięcy użytkowników. Wynik ten nie ma szans wzrosnąć, ponieważ po pewnym czasie liczba aktywnych użytkowników zmalała aż o 76%. Żeby tego było mało, w kolejnych trzydziestu dniach, z grania zrezygnowało kolejne 25%.

Reklama

Oznacza to, że obecnie w tej samej chwili gra co najwyżej 650 osób. Wszystko wskazuje na to, iż produkcja Gearbox Software niedługo przestanie kogokolwiek obchodzić. Battleborn zadebiutowała 3 maja bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy