Reklama

Gracze dostają zwrot pieniędzy za Battlefield 2042

​Minęło już kilka miesięcy od premiery Battlefield 2042, a gra nadal jest w tak opłakanym stanie, że Steam zdecydował o wydłużeniu okna, w którym zwraca pieniądze na zakup. Przypominamy, że standardowo wynosi ono 14 dni.

Każdy, kto o to poprosi, dostaje zwrot pieniędzy za Battlefield 2042. Ta jedna decyzja pokazuje, w jakim stanie znajduje się najnowsza multiplayerowa strzelanka od DICE. Wydaje się, że właściwie prawie nic nie zmieniło się w grze od dnia jej premiery. To jaki chaos panował kilka dni po niej, pamiętają wszyscy, którzy śledzą portale newsowe, lub przekonali się o tym na własnej... klawiaturze.

Warto podkreślić, że Steam nie czyni taki gestów ot tak. Taka decyzja władz platformy świadczy o tym, że bugi w Battlefield 2042 znacznie wykraczają poza śmieszne glitche, czy inne, drobne usterki. Sytuacja Battlefield jest poważna. Grze nie pomogło nawet przeniesienie premiery z października na listopad. Początkiem problemów była już otwarta beta, w którą zagrały miliony graczy z całego świata. Wkrótce potem Reddit i fora internetowe zalała fala negatywnych komentarzy. Stan gry był opłakany.

Reklama

Dodatkowy miesiąc na niewiele się zdał. Gra została wypuszczona z niewyobrażalną masą błędów, które utrudniały rozgrywkę. Fala niezadowolenia i negatywnych komentarzy stale rosła i rozlewała się po mediach społecznościowych. Część graczy była tak zdesperowana, że w końcu zażądała zwrotu pieniędzy z uwagi na to, że produkt nie nadawał się do użytku.


Battlefield 2042 jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam

Raport Charliego Intel mówi, że użytkownicy, którzy proszą o zwrot pieniędzy na Steamie, w rzeczywistości je otrzymują. To oczywiście normalna praktyka Steama, tyle że ograniczona zwyczajowo do 14 dni. W przypadku Battlefield 2042 platforma zdecydowała się przyznawać zwrot z uwagi na stan tytułu. Nic dziwnego - BF2042 jest obecnie jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam.

To, z jakimi problemami borykają się deweloperzy gry, świetnie ilustruje pewna sytuacja. Jednemu z subredditów grozi blokada z uwagi na falę negatywnych, hejterskich komentarzy graczy. Grę może i uda się załatać, ale czy DICE/EA odzyskają zaufanie graczy? Dowiemy się przy okazji kolejnych... preorederów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy