Reklama

Gracz zapłacił 600 dolarów za Skyrima na Xboksa 360

​Nie mówimy ani o grze starej, ani o grze trudno dostępnej. A jednak ktoś postanowił zapłacić za nią 600 dolarów.

The Elder Scrolls V: Skyrim na Xboksa 360 w stanie idealnym, w nieodfoliowanym pudełku, trafił w ręce jednego zwycięzcy aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny Heritage Auctions. Kolekcjoner zapłacił za swój egzemplarzy około 600 dolarów, czyli równowartość około 2300 złotych.

Sprawa jest o tyle zaskakująca, że Skyrim nie jest grą starą (jej premiera miała miejsce w 2011 roku), ani grą trudno dostępną (spokojnie można kupić ją nową w wersji na niemal dowolną platformę). Co ciekawe, firma Wata, która zajmuje się oceną wartości kolekcjonerskiej różnych przedmiotów, m.in. gier wideo, dała omawianemu egzemplarzowi bardzo wysoką notę 9,2 A+.

Reklama

Zaraz po tym, jak gracz kupił nieodfoliowanego Skyrima za 600 dolarów, można ją było od niego odkupić za 900 dolarów. Jednak Heritage Auctions ostrzegało, że nie zamierza jej sprzedawać i nie odpowiada na większość zapytań.

Oczywiście zdarza się, że kolekcjonerzy płacą bardzo wysokie sumy za gry wideo. Jednak przeważnie są to unikatowe egzemplarze starych tytułów. W ostatnim czasie dochodziło do sprzedaży Super Mario Bros. za 660 tys. dolarów, 30-letniej The Legend of Zelda za 870 tys. dolarów oraz - to absolutny rekord - zapieczętowanego Super Mario 64 za 1,56 mln dolarów.

Jednak bywa, że także nowsze tytuły sprzedają się za relatywnie wysokie kwoty. Na przykład pierwsza część Red Dead Redemption na Xboksa 360 znalazła nabywcę skłonnego zapłacić 384 dolarów, a za pierwszego Tomb Raider na PSX-a ktoś zapłacił 144 tys. dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy