Gracz ukończył GTA V bez otrzymywania obrażeń

​Ukończenie fabuły w Grand Theft Auto V to dla przeciętnej osoby kwestia około 30 godzin. Tymczasem jeden z graczy zrobiło to znacznie szybciej, a do tego bez otrzymywania obrażeń podczas licznych strzelanin czy pościgów. Żadnych. Ani razu.

Grand Theft Auto V to wymagająca gra, która niektórym graczom sprawia problemy bez zawieszania sobie poprzeczki tak wysoko. Jest jednak grupa osób, które starają się zrobić coś, czego nie dokonał nikt przed nim.

Na przykład ukończyć całą fabułę w rekordowym czasie albo - tak jak jeden ze śmiałków - bez otrzymywania jakichkolwiek obrażeń. Jest to pierwszy raz, kiedy komuś udał się podobny wyczyn, od premiery gry, która miała miejsce osiem lat temu.

Użytkownik o pseudonimie UnNameD potrzebował 48 prób, aby osiągnąć swój cel. Przejście całej fabuły bez otrzymywania obrażeń zajęło graczowi około dziewięciu godzin (co samo w sobie rekordem nie jest, ale i tak robi wrażenie). Oczywiście mało kto uwierzyłby mu na słowo, dlatego całą sesję nagrał i opublikował w portalu YouTube.

Reklama

Mało tego, żeby uwiarygodnić swój wyczyn, śmiałek skorzystał z modyfikacji, która sprawia, że główni bohaterowie mają tylko jeden punkt życia. To oznacza, że ponoszą śmierć niezależnie od tego, jakie obrażenia otrzymają - może to być nawet delikatne muśnięcie nabojem o kostkę u nogi.

Gracz nie używał też kamizelek kuloodpornych, jak również nie korzystał z umiejętności Trevora, dzięki której staje się on czasowo odporny na ataki. Jak więc widać, poprzeczkę zawiesił sobie naprawdę wysoko.

Żeby ułatwić sobie wykonanie zadania, UnNameD skorzystał z wiedzy zebranej przez innego śmiałka - DarkViperAU. Popularny twórca, związany z GTA V, próbował dokonać podobnej sztuki już od pewnego czasu, ale kolega "po fachu" go zwyczajnie ubiegł. Nagranie niesamowitego wyczynu w wykonaniu UnNameD możecie zobaczyć poniżej (to pierwsza z trzech części):

Grand Theft Auto V ukazało się w 2013 roku w wersji na Xboksy 360 i PlayStation 4, w 2014 na Xboksy One i PlayStation 5, a w 2015 na PC. Jak poinformował Rockstar, 11 listopada tego roku zagramy w next-genową wersję gry. Wydanie na Xboksy Series X|S i PlayStation 5 będzie nie tylko ładniejsze, ale także rozszerzone względem oryginału i bogatsze w funkcje.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama