Reklama

​Gracz sprzedaje swój komputer, by wspomóc leczenie chorej mamy

O graczach słyszeliśmy już wiele poruszających historii. Pewien użytkownik serwisu Reddit postanowił pożegnać się ze swoim komputerem do grania. Pieniądze ze sprzedaży sprzętu mają posłużyć w leczeniu choroby nowotworu zdiagnozowanego u mamy właściciela komputera.

Wbrew temu co mogą sądzić niektórzy, gracze to dosyć hojna, zorganizowana i skonsolidowana społeczność. W przeszłości z ich udziałem powstało już wiele finansowych zbiórek społecznościowych, których celem było wsparcie szczytnych celów.

W ubiegłym roku jeden z graczy przekazał zyski z akcji GameStop lokalnemu szpitalowi dziecięcemu. Z kolei kilka miesięcy temu na platformie streamerskiej Twitch.tv widzowie zebrali blisko 60 tys. dolarów na leczenie streamera, który podzielił ze światem historią swojej ciężkiej choroby.

Reklama

W minione Święta Bożego Narodzenia wymarzony prezent sprawił swoim rodzicom streamer znany lepiej jako "Xposed". Po przeczytaniu wzruszającego listu twórca wręczył swojej rodzinie pismo z informacją o spłacie ich kredytu hipotecznego.

Sprzedał komputer. Pieniądze przekaże na leczenie swojej mamy

Na nieco drobniejszy pod względem finansowym, ale również wzruszający gest pokusił się pewien gracz, działający na Reddicie pod pseudonimem "Carrie_kobayashi24". Internauta opowiedział historię swojej chorej mamy, u której zdiagnozowano nowotwór. Leczenie jest bardzo kosztowne, więc autor wpisu postanowił sprzedać swój sprzęt do grania, by wspomóc swoją rodzicielkę w kosztach.

Sam wpis spotkał się z ogromnym uznaniem społeczności zgromadzonej na subreddicie /pcmasterrace. Nie obyło się także bez licznych słów wsparcia. "PC jest na jakiś czas, mama jest na zawsze" - wybrzmiał jeden z komentarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama