Reklama

Gracz odpalił Minecrafta w Minecrafcie

​Czy da się uruchomić Minecrafta w Minecrafcie? Jak pokazuje stworzony przez fana wewnętrzny emulator jest to realne do zrealizowania. Pojawia się jednak pytanie o sens powstania tego rodzaju projektu.

Minecraft mimo upływu lat nadal przyciąga uwagę masy graczy w różnym wieku. Zastanawialiście się co by się stało gdyby zagrać w Minecrafta w Minecrafcie? Na to nietypowe pytanie odpowiedział jeden z fanów serii, który stworzył specjalny i umieścił go wewnątrz gry.

Jak to funkcjonuje w praktyce? Otóż cała gra w grze wyświetla się na ziemi zastępując tym samym widoczny grunt. Eksperyment przeprowadzono na prywatnym serwerze w trybie kreatywnym.

Co ciekawe projekt umożliwia nie tylko odpalenie przytoczonego tytułu wewnątrz Minecrafta, ale również przeglądanie internetu w tym oglądanie wideo na YouTube. Emulator nie posiada tutaj większych ograniczeń i w ramach systemu pozwala wykonywać niemal dowolne czynności.

Reklama

Serwer, by przesyłać wszelkie komendy do gry korzysta z technologii WebSocket. Więcej informacji o pomyśle gracza, jak również kulisy powstawania jego emulatora poznacie na upublicznieniem materiale.

Warto też wspomnieć, że społeczność Minecrafta po latach odkryli tajemnicę ekranu startowego. Ekipa z Minecraft@Home doszła wreszcie do tego, z jakiego seeda pochodzi pierwotny ekran startowy. Kluczem do odniesienia sukcesu miała platforma BOINC.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje