Jak informowało Radio Kraków, polski rząd planował wprowadzić gry wideo na listę lektur szkolnych i okazuje się, że medialne doniesienia znalazły swe pokrycie w rzeczywistości.
This War of Mine to pierwsza gra, która ma zostać umieszczona na liście lektur szkolnych dla uczniów szkół średnich w Polsce począwszy od roku szkolnego 2020/2021. Będzie lekturą przeznaczoną dla osób pełnoletnich, ponieważ produkt w większości krajów, w których jest dostępny, otrzymał klasyfikację wiekową "od 18 lat" ze względu na poruszaną tematykę.
Włączenie gry do spisu lektur nie byłoby możliwe bez oficjalnego wsparcia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Edukacji. Gra będzie polecana do nauczania przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii, historii, a także dostępna dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów.
Zdaniem studia odpowiedzialnego za grę już wcześniej była ona postrzegana jako zjawisko kulturowe zdolne przedstawić poważne problemy w dojrzały, pełen szacunku sposób spotykając się dzięki temu z uznaniem krytyków. Co ciekawe umieszczenie produkcji na liście lektur jest efektem ponad rocznej pracy zespołu z Premierem Mateuszem Morawieckim.
This War of Mine zadebiutowało w listopadzie 2014 roku. Tytuł jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i reprezentuje gatunek strategii. Opowieść skupia się na wojnie, natomiast nam - w przeciwieństwie do większości tego rodzaju projektów - nie przychodzi wcielić się w żołnierzy tylko zwykłych cywili, którzy chcą przetrwać przebywając w samym centrum oblężonego miasta.
Codziennie są więc narażeni na ogromne ryzyko utraty życia, a my jako gracz musimy zapewnić kierowanej grupce podstawowe środki do życia takie jak jedzenie, picie czy lekarstwa. Oczywiście znalezienie tych rzeczy bywa niekiedy dość trudnym zadaniem. W między czasie musimy też rozbudowywać swoją kryjówkę np. zabezpieczając ją przed włamywaczami, z kolei nocą wychodzimy na zewnątrz by szukać zapasów.
Marcin Jeżewski - ITHardware.pl