Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat ufundowana na Kickstarterze w 20 minut

​Wiedźmin: Stary Świat to gra planszowa z akcją umieszczoną w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy postanowili zebrać pieniądze niezbędne do stworzenia produkcji na Kickstarterze, aczkolwiek zebrana na ten moment suma przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

W serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka na grę planszową w uniwersum Wiedźmina. Twórcy planowali początkowo zebrać 1,12 miliona złotych, jednak zainteresowanie projektem przerosło ich oczekiwania, ponieważ założoną sumę zdobyto w 20 minut po starcie akcji.

Jakby tego było mało na koncie znajduje się przeszło 5,3 mln złotych co znacznie przekracza oczekiwania, a to zapewne nie koniec wpłat od społeczności. Dodatkowo gra wzbudza zainteresowanie również wśród grupy serwisu zagramwto.

Wiedźmin: Stary Świat to gra planszowa dla 2-5 graczy. Całość rozgrywa się przed wydarzeniami opowiedzianymi w książkach Andrzeja Sapkowskiego, z kolei nam przychodzi wcielić się w jednego z pięciu adeptów szkół wiedźmińskich.

Reklama

Podczas przygody na graczy czeka szereg zadań do wykoania. Pomysłodawcą gry jest Łukasz Woźniak, który odpowiada za Valhallę oraz Tytanów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy