Gra planszowa Frostpunk ufundowana na Kickstarterze w 54 minuty

​Kickstarter to ostatnio prawdziwa kopalnia świetnych gier planszowych, nic więc dziwnego, że to właśnie tam ekipa Glass Cannon Unplugged szukała wsparcia w realizacji swojego projektu.

Pamiętacie świetną grę This War of Mine od 11 bit studios, która następnie doczekała się wersji planszowej? To świetnie i z pewnością ucieszy Was wiadomość, że kolejna produkcja popularnego studia również doczekała się przełożenia na wersję analogową (choć nie do końca, bo będzie miała wsparcie aplikacji na smartfony), a mowa oczywiście o Frostpunk. We wtorek wystartowała kampania kickstarterowa tej produkcji i nie trzeba było długo czekać na jej efekty, bo gracze zdecydowali o jej sukcesie w niecałą godzinę.

A co warto tutaj podkreślić, minimalna kwota założona przez jej twórców nie była niska i wynosiła 200 tysięcy euro - fani jednak nie zawiedli i w dokładnie 54 minuty cel został osiągnięty. Ba, obecnie na koncie projektu są już ponad... 3 miliony złotych, a do końca kampanii wciąż pozostaje jeszcze 21 dni! Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kolejne poziomy odblokowujące dodatkowe cele, które są wartością dodaną rozgrywki.

Reklama

Jednym z nich jest wspomniana wcześniej aplikacji na smartfony, która pozwala graczom z różnych miejsc świata grać razem na różnych kopiach gry i cieszyć się bezpieczeństwem, co w czasie pandemii jest niezwykle ważne.

Skąd tak ogromny sukces w tak krótkim czasie? Po pierwsze chwytliwy temat, po drugie duże grono fanów gier wideo 11 bit studios, a po trzecie autor gry, który po prostu gwarantuje sukces - jest nim bowiem Adam Kwapiński, który dał się poznać jako autor takich gier planszowych Nemesis czy Nemesis: Lockdown, które również odniosły ogromny sukces na Kickstarterze i zebrały odpowiednio 3 080 833 GBP i 5 174 153 GBP!

Jak komentuje to osiągnięcie Jakub Wiśniewski, CEO of Glass Cannon Unplugged: - W naszych najśmielszych marzeniach nie spodziewaliśmy się, że stanie się to tak szybko. Frostpunk jest dobrze znanym IP, a my możemy zagwarantować świetną analogową adaptację, która zasłuży na swoje imię rozgrywkę skupioną na strategicznych decyzjach i ponurej narracji.

Dla nas start kampanii to dopiero początek drogi, ale nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że tworzymy grę dla tak cudownej społeczności. Z głębi naszych serc - dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie naszej gry.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Frostpunk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama