Gra Paczka oraz Cooler Master wspierają walkę z wykluczeniem cyfrowym dzieci

​Teraz, gdy dystans społeczny jest koniecznością, wiele aktywności przeniosło się do sieci. Jednocześnie tysiące dzieci straciło możliwość nauki i kontaktu z rówieśnikami. Brak komputera z dostępem to problem nie tylko najuboższych. Gra Paczka, której partnerem jest Cooler Master, walczy z tym zjawiskiem.

Gra Paczka to nowa inicjatywa Szlachetnej Paczki i jej partnerów. Ma ona na celu wsparcie rodzin, które w związku z zaistniałą sytuacją nie są w stanie zapewnić najmłodszym dostępu do komputera i Internetu. Szacuje się, że w Polsce problem dotyczy nawet 70000 dzieci. Dodatkowo, co czwarty uczeń współdzieli z rodzicami lub rodzeństwem sprzęt do edukacji czy pracy zdalnej. Tylko w Małopolsce połowa szkół zgłosiła do kuratorium problemy z nauczaniem zdalnym związane najczęściej z wykluczeniem cyfrowym.

Brak swobodnego dostępu do komputera i Sieci to nie tylko brak możliwości edukacji. W obecnych czasach to także ograniczenie lub całkowita utrata kontaktów z rówieśnikami oraz brak dostępu do kultury, rozrywki i informacji. Stąd też akcja Gra Paczka, w którą zaangażowała się również firma Cooler Master. W dniach od 14 do 17 maja najpopularniejsi polscy streamerzy będą grać na żywo i organizować konkursy z cennymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia.

Reklama

W jego trakcie będzie więc można wesprzeć finansowo inicjatywę oraz wygrać m.in. jeden z dziesięciu przekazanych przez firmę Cooler Master gamingowych zestawów MS110. Tuż po akcji, Szlachetna Paczka zamierza przekazać sprzęt do pięćdziesięciu najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości. Docelowo zaś, wraz z partnerami, organizatorzy chcą wesprzeć ponad dwa tysiące wykluczonych cyfrowo dzieci, umożliwiając im naukę, dostęp do kultury i bezpieczny kontakt z rówieśnikami.

Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej na stronie Gra Paczka (https://grapaczka.pl/), gdzie niebawem pojawi się plan streamów. Będzie też udostępniona możliwość aktywnego wspierania inicjatywy, poprzez wpłacanie dobrowolnych datków.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Gra Paczka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy