Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gra o zabójczym wirusie nie zadebiutuje w Epic Games Store

​Firma Asmodee Digital ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że 20 lutego opublikuje w sklepie Epic Games Store trzy cyfrowe gry planszowe: Ticket to Ride, Carcassonne oraz Pandemic. Co więcej, w okresie od 6 do 13 lutego wszystkie te pozycje miały być dostępne za darmo w ramach trwającej promocji.

Teraz założenia zostały jednak zweryfikowane. Włodarze Epic Games potwierdzili w specjalnym komunikacie, że premiera Pandemic została opóźniona i gra ukaże się w sklepie "w późniejszym terminie". W przypadku Ticket to Ride i Carcassonne wszystko zostało po staremu, bez zmian.

Reklama

Co więcej, zdecydowano się nawet usunąć kartę produktu gry w sklepie. Nie podano konkretnych powodów stojących za wszystkimi tymi decyzjami, lecz można chyba bezpiecznie założyć, że problemem jest chiński koronawirus, zataczający coraz szersze kręgi na całym świecie.

Anulowano już na przykład Taipei Game Show oraz chińskie mecze w lidze Overwatch, a liczba ofiar śmiertelnych przekracza 420 w samych Chinach, przy ponad 20 tysiącach potwierdzonych zakażeń. To już o ponad 15 tysięcy więcej niż podczas epidemii SARS kilka lat temu.

Dlatego też Asmodee Digital nie chciało zapewne podgrzewać atmosfery za pośrednictwem Pandemic, która to produkcja opowiada o kooperacyjnym poszukiwaniu czterech lekarstw na rujnujące świat wirusa, podczas gdy każdy z grających wciela się w inny archetyp postaci.

Dowiedz się więcej na temat: Epic Games Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje