Reklama

Gra o tron - jak wyglądałaby adaptacja na PSX-a?

​Jeśli lubicie serialową "Grę o tron", musicie zobaczyć, co przygotował jeden z fanów.

Na portalu Reddit pojawił się materiał o nazwie "Game of Thrones but it's for PS1" (po polsku - "Gra o tron, tyle że na PS1"), przedstawiających scenę rozgrywającą się w serialowym klimacie, ale w estetyce przypominającej do złudzenia pierwszą generację PlayStation. Film jest do tego stopnia przekonujący, że niektórzy oglądający pomyśleli, że to istniejąca w rzeczywistości gra w stylu Spyro czy Star Wars: The Phantom Menace. Tymczasem nic bardziej mylnego. Ale przyznajcie, że łatwo dać się nabrać, nie pamiętając do końca epoki PSX-a?

Reklama

Film trwa nieco ponad półtorej minuty i nie odwzorowuje żadnej ze scen z serialu. Przedstawia oblężenie Królewskiej Przystani, podczas którego rzekomy gracz wciela się w jednego ze strażników broniących się przed atakiem Daenerys Targaryen i jednego z jej smoków.

Oczywiście Game of Thrones na podstawie serialu nie miałaby prawa powstać w epoce pierwszej generacji PlayStation. Konsola Sony trafiła na świat w latach 1995-1996, podczas gdy emisja telewizyjnej "Gry o tron" rozpoczęła się w 2011 roku. W tym czasie na topie była już trzecia generacja PS-a.

"Gra o tron" do dziś nie doczekała się wartościowej adaptacji w postaci gry wideo. Game of Thrones od Telltale Games wypadła co najwyżej nieźle, a ta od Cyanide Studio bardzo przeciętnie. O przeglądarkowej Game of Thrones: Winter is Coming nie ma nawet co pisać. Zaskakujące jest to, że najłatwiej dać się porwać dwóm mobilnym produkcjom - Reigns: Game of Thrones (Android i iOS) oraz Game of Thrones: Tale of Crows (iOS).

Czy w przyszłości doczekamy się growej adaptacji serialu albo książkowego pierwowzoru, na którą i ten pierwszy, i ten drugi z całą pewnością zasługują? Miłośnicy prozy George'a R.R. Martina powinni zwrócić uwagę na nadchodzącą produkcję studia From Software - Elden Ring. Autor "Pieśni lodu i ognia" brał udział w pracach nad przedstawionym w niej uniwersum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje