Gra o Supermanie od twórców serii Batman: Arkham zostanie zapowiedziana w ciągu kilku dni?

​W sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, z których wynika, że gra o Supermanie od twórców serii Batman: Arkham zostanie zaprezentowana w ciągu kilku najbliższych dni.

Jeden z użytkowników forum dyskusyjnego 4chan uważa, że w kolejnym numerze magazynu Game Informer znajdzie się tekst poświęcony nieujawnionemu na razie tytułowi. Produkcja jest podobno tematem okładkowym lipcowego wydania pisma.

Do publicznej prezentacji projektu dojdzie na konferencji Microsoftu poprzedzającej targi E3. W trakcie wydarzenia koncernu z Redmond twórcy pokażą ponoć zwiastun oraz fragmenty rozgrywki uruchomione na konsoli Xbox One X.

Trailer przedstawi inwazję Brainiaca - według wcześniejszych niepotwierdzonych informacji, głównego złoczyńcy - na Metropolis. W wyniku ataku Superman utraci część mocy, co najprawdopodobniej związane jest z rozgrywką, ponieważ jeżeli heros posiadał pełną siłę, starcia z oponentami byłyby zbyt proste.

Reklama

Z kolei gameplay pokaże sekwencję, w której Kryptończyk spróbuje zniszczyć drony kontrolowane przez wspomnianego kosmitę, określanego mianem "kolekcjonera światów". Podczas starcia podopieczny wzbije się w powietrze.

Do informacji należy podchodzić z dystansem, ponieważ mają charakter nieoficjalny, co oznacza, że niekoniecznie muszą znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu kilku dni, gdy Game Informer ujawni szczegóły na temat kolejnego numeru pisma.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym miesiącu pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że akcję tytułu osadzono w uniwersum serii Batman: Arkham. Innymi słowy, w trakcie rozgrywki gracze być może natkną się na postacie z gier o Mrocznym Rycerzu i odniesienia do perypetii Bruce’a Wayne’a.

Wydarzenia rozegrają się ponoć w Metropolis, które będzie trzykrotnie większe od Gotham z Arkham Knight. Poza tym w mieście o otwartej konstrukcji znajdzie się podobno więcej budynków niż w metropolii strzeżonej przez "Gacka".

Przygotowywane przez developerów otoczenie jest rzekomo częściowo podatne na destrukcję - zniszczeniu oprą się wszelkiego rodzaju gmachy. W trakcie walk pojawi się możliwość latania, a sam system starć porównuje się do pojedynków z gier opartych na mandzie i anime Dragon Ball - przykładowo gracze uderzą wroga, następnie szybko dotrą do wroga, by zadać kolejny cios.

W tytule ponoć zabraknie sekwencji pozwalających pokierować Clarkiem Kentem, czyli codziennym alter-ego bohatera. W planach jest za to szereg zróżnicowanych odniesień do komiksów i innych produkcji z Supermanem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Batman: Arkham

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy