Gotham Knights nie zadebiutuje w tym roku. Twórcy przesuwają premierę

​Czekacie na nową grę w uniwersum Batmana, czyli Gotham Knights? W takim razie nie mamy dla Was dobrych wieści, ponieważ tytuł ten nie zadebiutuje w tym roku, jak zapowiadano wcześniej. Wydaje się już jednak, że gracze powinni się już uodpornić na tego typu wieści, gdyż w ostatnim roku stały się branżowym standardem.

Warner Bros. dość niespodziewanie zapowiedziało w ubiegłym roku Gotham Knights, czyli nową grę studia Warner Bros. Games Montréal, które wcześniej opracowało Batman: Arkham Origins.

Jest to projekt, który nie będzie opowiadał kolejnej przygody samego Mrocznego Rycerza, ale tak zwanej Bat Rodziny, czyli grupy młodych współpracowników Batmana. Gra miała trafić do graczy w bieżącym roku, a przynajmniej tak obiecywali twórcy, ale właśnie się dowiedzieliśmy, że to już nieaktualne i premiera obecnie planowana jest na 2022 rok.

Reklama

"Dajemy grze więcej czasu, aby zapewnić graczom możliwie najlepsze wrażenia" - powiedział deweloper w ogłoszeniu na swoim Twitterze, dodając, że w nadchodzących miesiącach pojawi się więcej informacji o Gotham Knights.

Nie da się ukryć, że trudno uznać to za zaskoczenie, ponieważ od ogłoszenia o grze zrobiło się naprawdę cicho i gdyby debiut miał odbyć się w nadchodzących miesiącach, to zapewne trwałaby już szeroko zakrojona kampania marketingowa.

Sama rozgrywka w Gotham Knights powinna być znana fanom serii Arkham, choć tym razem całą grę można rozegrać wspólnie z maksymalnie czterema graczami, którzy wcielą się w role Nightwinga, Robina, Red Hooda i Batgirl. Chociaż fabuła rozgrywa się po pozornej śmierci Batmana, nie jest osadzona w uniwersum serii Arkham stworzonym przez Rocksteady Studios.

Warto przy okazji przypomnieć, że Rocksteady, które stworzyło serię Batman: Arkham, pracuje również nad własną grą kooperacyjną dla Warner Bros. Mowa o Suicide Squad: Kill the Justice League, które jest osadzone w oryginalnym uniwersum Arkham. Ten tytuł również ma mieć premierę w 2022 roku, więc wydaje się, że fani DC mogą w przyszłym roku otrzymać dwie naprawdę mocne pozycje.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gotham Knights
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy