Reklama

GOG wprowadza 30-dniowy zwrot gier praktycznie bez restrykcji

​Właściciele sklepu postanowili zaufać fanom i wyciągnąć do nich rękę w sprawie zwrotów - teraz mamy na nie zdecydowanie więcej czasu.

GOG działa nieco inaczej niż konkurencyjne platformy obecne na rynku, skupiając się bardziej na starych hitach, klasykach i grach niezależnych niż najnowszych produkcjach, dlatego też może sobie pozwolić na więcej. Choćby w zakresie polityki zwrotów zakupionych gier, która i tak była w tym przypadku dość liberalna, a teraz jest prawdziwym ukłonem w stronę graczy.

Sklep poinformował bowiem, że zaktualizował swoją politykę zwrotów i teraz zakupioną grę można zwrócić do 30 dni po zakupie, nawet jeśli została ona pobrana, uruchomiona i przetestowana. Wystarczy złożyć stosowny wniosek do obsługi klienta i czekać na ich odpowiedź, żeby zadecydować, czy interesuje nas zamiana środków na doładowanie portfela GOG czy też zwrot pieniędzy. Podobnie wygląda sytuacja z zamówieniami w przedsprzedaży, te podlegają nowej polityce zwrotu w trakcie okresu przedsprzedażowego (tj. do momentu daty ich wydania) oraz do 30 dni po premierze.

Reklama

Oczywiście GOG zdaje sobie sprawę z tego, że pojawiają się gracze, którzy będą chcieli wykorzystać tę politykę do przechodzenia gier i ich oddawania w wyznaczonym czasie, ale podobno są na to przygotowani:

"Na bieżąco monitorujemy rezultaty zaktualizowanej polityki, aby upewnić się, że nikt nie wykorzystuje jej ze szkodą dla twórców, którzy włożyli swój czas i serce w tworzenie świetnych gier. W poszczególnych takich przypadkach możemy odmówić zwrotu. Chcielibyśmy również podzielić się informacją o przyszłych zmianach w naszej dobrowolnej polityce zwrotu już teraz".

Niezależnie od takich sytuacji, GOG nie przewiduje jednak żadnych limitów, ufając w dobrą wolę i rozsądek graczy, licząc na to, że ci będą zwracać gry tylko w przypadku, kiedy coś nie spełni ich wymagań albo nie będzie działać tak, jak na to liczyli:

"(...) nie ma limitów, ale w zamian zastrzegamy sobie prawo odmowy zwrotu w poszczególnych przypadkach. Prosimy Cię o poszanowanie czasu i ciężkiej pracy włożonej w tworzenie gier, w które grasz. (...) Poza tym, prosimy nie wykorzystuj naszego zaufania, by składać absurdalne ilości wniosków o zwrot. Nie bądź takim graczem".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje