Reklama

Godfall, pierwsza gra na PlayStation 5 już zapowiedziana!

​Wygląda na to, że nadszedł czas, byśmy poznali pierwsze produkcje dedykowane konsolom nowej generacji - Xbox ma Senua Saga: Hellblade 2, a PlayStation 5 loot shooter Godfall.

Najwyższa pora, by przyzwyczajać się do myśli, że do premiery kolejnej generacji konsol nie zostało już dużo czasu. Podczas rozdania nagród The Game Awards 2019 Microsoft zapowiedział nie tylko swojego Xboxa Series X, ale i pierwszą dedykowaną mu grę, a teraz poznaliśmy odpowiedź ze strony Sony. Co prawda Japończycy jeszcze nie ujawnili designu swojego urządzenia, ale doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszej dedykowanej my gry, a mianowicie Godfall.

Gra powinna zadebiutować razem z konsolą PS5, co potwierdził właśnie jej deweloper, Counterplay Games, więc kolejne Boże Narodzenie może spędzić na dynamicznej rozwałce w stylu Borderlands, tyle że mieczami zamiast pistoletów. Gra jest bowiem action-RPG w klimacie fantasy, w której fani rycerzy i magii znajdą wszystko, co lubią najbardziej - mówiąc krótko, Dungeons & Dragons pełną gębą.

Reklama

Niestety opublikowany zwiastun nie zdradza za bardzo, jak dokładnie będzie się w to grało, ale studio podzieliło się niezbędnymi informacjami na papierze. Dzięki temu wiemy już, że chodzi o trzecioosobową grę z widokiem izometrycznym, nastawioną na kooperację i zbieranie lootu, ale chyba nikt nie spodziewał się innej opcji, skoro grę wydaje Gearbox. Jak czytamy we wpisie studia:

Mówiąc krótko, zapowiada się na dużo dobrej zabawy dla fanów gatunku, a że gra zmierza już na kolejną generację konsol, to możemy mieć pewność, że będzie przy tym wyglądać fenomenalnie. Już nie możemy się doczekać!

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy