Reklama

God of War trafi na PC? Są pewne poszlaki

​Przez wiele lat debiut tytułów ekskluzywnych z PlayStation na PC był po prostu nie do pomyślenia, ale w ostatnich miesiącach sytuacja uległa zmianie.

Najpierw dowiedzieliśmy się, że posiadacze komputerów będą mogli cieszyć się wyjątkowym Death Stranding od Hideo Kojimy, a później zaczęły docierać do nas plotki o próbach przeniesienia na blaszaki również Horizon Zero Dawn od Guerilla Games.

Te ostatecznie okazały się prawdziwe, bo gra została oficjalnie zapowiedziana i już latem będzie można ją zakupić na Steamie, gdzie pojawiła się już nawet oficjalna karta produktu, informująca, że produkcja dostępna na tej platformie zawierać będzie podstawową wersję gry, dodatek Frozen Wilds oraz kilka paczek kosmetycznych dodatków.

Reklama

I choć Sony zapewniało, że nie należy doszukiwać się w tym żadnego trendu, to dziś docierają do nas kolejne interesujące doniesienia. Tym razem ich bohaterem jest jeden z najlepszych i najważniejszych tytułów obecnej generacji, a mianowicie fenomenalne God of War. Czyżby Kratos po latach wierności platformie Japończyków w końcu ucieszyć miał również fanów PC? Są pewne przesłanki, które pozwalają sądzić, że coś może być na rzeczy.

Jedną z nich jest oficjalna strona PlayStation, gdzie wszystkie tytuły ekskluzywne dla PlayStation 4 są oznaczane jako “Only on PlayStation". Tymczasem jeden z internautów zauważył, że słynny tekst zniknął właśnie z karty produktu God of War, co zdaniem wielu osób może oznaczać jakieś zmiany, np. debiut gry na innej platformie, a konkretniej PC. I choć nie spodziewamy się, że szybko doczekamy się komentarza Sony w tej sprawie, to po wspomnianych wcześniej portach wszystko jest możliwe.

Ale czy z punktu widzenia Japończyków w ogóle ma to sens? Kilka lat temu bez wahania odpowiedzielibyśmy, że absolutnie nie, bo to właśnie kwestia tytułów ekskluzywnych w dużej mierze decyduje o sukcesie konkretnej platformy. Co więcej, to główna broń Sony w starciu z Microsoftem, który radzi sobie w tym aspekcie zdecydowanie gorzej, ale... czasy się zmieniły. Xbox już dawno porzucił ekskluzywność i dzieli się produkcjami z PC w formie Xbox Game Pass, dobrze na tym wychodząc, a gracze coraz częściej domagają się możliwości zabawy cross-generacyjnej, nic więc dziwnego, że i Sony zaczyna badać ten nowy grunt.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje