Reklama

God of War: Ragnarok wystarczy nawet na 40 godzin

​Wygląda na to, że najnowsza odsłona God of War będzie najdłuższą z całej serii. To nic oficjalnego, ale źródło tych doniesień jest bardzo wiarygodne.

To sam David Jaffe, czyli reżyser dwóch pierwszych odsłon God of War. Co prawda twórca nie pracuje nad najnowszą częścią - zatytułowaną póki co roboczo God of War: Ragnarok - ale ma sporo znajomych, z którymi rozmawia na ten temat. Od osób związanych z projektem dowiedział się, że najnowsza część przygód Kratosa (choć na razie nie możemy być pewni, że Kratos znów będzie głównym bohaterem) będzie jednocześnie największą. Przejście jej w całości ma zająć około 40 godzin, choć Jaffe nie wie, czy czas ten dotyczy samego wątku głównego, czy też wszystkich aktywności pobocznych.

Reklama

Tak czy inaczej, 40 godzin to rekordowy wynik w historii God of War. Pierwsza część zajmowała 9-12 godzin, druga 12-14 godzin, trzecia 10-17 godzin, a najnowsza (God of War z 2018 roku) - 20-30 godzin (jeśli komuś zależy na platynie, czas ten może wydłużyć się nawet do 50 godzin). Jeśli okaże się, że 40 godzin zajmie ukończenie samego wątku głównego, wynik będzie imponujący w zestawieniu z wszystkimi grami wydanymi w ostatnich latach, a nie tylko z poprzednimi historiami o Kratosie.

Co ciekawe, Jaffe twierdzi, że gdyby do niego należała decyzja, najnowszy God of War (niech będzie, God of War: Ragnarok) nie byłby tak obszernym sequelem. Według niego zaskakiwanie gracza przez tak długi czas wymaga bardzo wiele pracy. Z kolei bez zaskakiwania gracza na każdym kroku trudno wydać grę tak dobrą, jak God of War z 2018 roku. Jej średnia ocen w portalu Metacritic wynosi 9,4/10. Satysfakcjonująca była też sprzedaż. W pierwszym miesiącu od premiery rozeszło się około 5 milionów egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, jak na pozycję jednoplatformową (gra trafiła tylko na PlayStation 4).

Na 9 września Sony zaplanowało prezentację PlayStation Showcase 2021, podczas której skupi się na grach na PlayStation 5. Gracze wierzą, że jednym z tytułów, który poznamy bliżej podczas wydarzenia, będzie właśnie God of War: Ragnarok. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy