Reklama

God of War na PC sprzedaje się wyśmienicie

​Sony raczej nie będzie żałowało decyzji o przenoszeniu swoich exclusive'ów na komputery. God of War to kolejna gra, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pecetowców.

Japończycy w ostatnim czasie przygotowali pecetowe konwersje kilku swoich przebojów - Horizon: Zero Dawn, Days Gone czy Death Stranding. Niedawno dowiedzieliśmy się, że podobny los spotka serię Uncharted, a wczoraj doszło do oficjalnej zapowiedzi pecetowej wersji God of War. Nie trzeba było długo czekać na reakcję graczy. Ta jest bardzo, ale to bardzo pozytywna.

Już po kilku godzinach od pojawienia się w ofercie platformy Steam pecetowy God of War wzbudził ogromne zainteresowanie wśród graczy. Zamówienia przedpremierowe na ostatnie przygody Kratosa są obecnie najlepiej sprzedającą się pozycją w katalogu. Nie w Europie czy Ameryce Północnej, ale na całym świecie. A przecież mówimy tylko o sprzedaży na Steamie, do której dojdą jeszcze inne platformy dystrybucji cyfrowej oraz wydania pudełkowe.

Reklama

Można się spodziewać, że pecetowy God of War sprzeda się w wielu milionach kopii i poprawi - i tak znakomity już - wynik sprzedażowy wydania na PlayStation 4. Sony poinformowało, że do sierpnia 2021 roku gracze sięgnęli po 19,5 miliona egzemplarzy. Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie wśród użytkowników Steama, można być niemal pewnym, że w chwili obecnej wynik ten zdecydowanie przekracza już 20 milionów.

Premierę pecetowego God of War zaplanowano na 22 stycznia przyszłego roku. W sieci pojawiło się już porównanie wersji na PC z grafiką prezentowaną na PlayStation 5. Na mocnych gamingowych komputerach nacieszymy oko rozdzielczością 4K, nielimitowaną liczbą klatek na sekundę, a także wykorzystaniem takich technik, jak NVIDIA DLSS i NVIDIA Reflex. To będzie najładniejsza wersja God of War, jaką do tej pory widzieliśmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje