Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Glitch w GTA Online pozwala wejść do domu Franklina

​Odkryty przez graczy glitch pozwala dostać się do domu bohatera trybu fabularnego Grand Theft Auto V. Samo pomieszczenie jest jednak dość mocno ograniczone i o żadnej interakcji nie może być mowy.

GTA Online to jeden z popularniejszych trybów powiązanych z Grand Theft Auto V, który oczywiście nie jest pozbawiony glitchy. Graczom udało się odkryć jeden z nich i dzięki niemu dostaniemy się do mieszkania bohatera znanego z kampanii fabularnej piątki, Franklina. Teoretycznie miejscówka dostępna jest do zwiedzania wyłącznie w trybie jednoosobowym.

Reklama

W praktyce, by dostać się do domu Franklina należy wejść na murek okalający budynek, a następnie przeskoczyć na jego dach i strzelić z pistoletu Up-N-Atomizer w okolice paneli słonecznych. Wtedy pozostaje liczyć, że glitch zareaguje jak powinien zaś nasza postać przeniknie przez tekstury wprost do wnętrza mieszkania.

Oczywiście wnętrze lokacji nie różni się niczym od tego, co mogliśmy ujrzeć przechodząc fabułę z tą różnicą, że co logiczne nie wejdziemy w interakcje z żadnymi przedmiotami czy innymi elementami obecnymi w środku. Wszak twórcy raczej nie oczekiwali, że użytkownicy GTA Online znajdą sposób włamania się do miejsca zamieszkania Franklina.

Czy Rockstar kiedykolwiek załata tego glitcha? Większość osób wątpli by deweloperom po tylu latach od debiutu chciało się wypuszczać łatkę blokującą dostęp do pomieszczenia jednej z głównych postaci Grand Theft Auto V w trybie online. Ponadto wspomniany błąd raczej nikomu krzywdy nie wyrządzi, a stanowi interesującą ciekawostkę.

Przy okazji dziś pojawiła się zaskakująca plotka jakoby GTA V zostało udostępnione w czwartek całkowicie bezpłatnie na platformie Epic Games Store. Jej źródłem jest serwis Gry-Online, aczkolwiek jak to bywa w tego rodzaju przeciekach należy do niego podejść z odpowiednią dawką rezerwy i czekać na ewentualne potwierdzenie w sklepie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: GTA Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje