Reklama

Ghost of Tsushima z trailerem premierowym

​Ghost of Tsushima debiutuje na PlayStation 4 już w najbliższy piątek, 14 lipca. Z tej okazji opublikowano ostatni, przedpremierowy zwiastun oczekiwanej produkcji zasłużonego studia Sucker Punch Productions. Pierwsze recenzje powinny pojawić się w sieci jutro, dając lepszy pogląd na grę.

Krótki materiał wideo to głównie ujęcia znane już z poprzednich filmów promocyjnych. Otrzymujemy szybki zarys fabuły, a także spojrzenie na przeróżne dostępne w grze lokacji, o różnych porach dniach i nocy. Jest też nieco scen walki, w tym skradanie - niezgodnie z samurajskim kodem honorowym.

Twórcy mieli trochę dodatkowego czas na prace. Początkowo premierę zaplanowano bowiem na 26 czerwca, lecz ostatnie przełożono ją z - oficjalnie - powodu koronawirusa. Nieoficjalnie mówi się jednak, że stało się tak, by The Last of Us 2 mogło ukazać się wcześniej po wycieku fabuły w sieci.

Reklama

Ghost of Tsushima to - jak się wydaje - trochę Wiedźmina 3, sporo Assassin’s Creeda i nieco serii Far Cry, z typowymi elementami: punktami obserwacyjnymi, zbieractwem, terytoriami zajmowanymi przez wroga, wydarzeniami pobocznymi sygnalizowanych przez palące się ogniska i tym podobne.

Akcja toczy się na tytułowej wyspie Cuszima, podczas pierwszej inwazji mongolskiej w latach 1270. Głównym bohaterem jest samuraj Jin Sakai, zajmujący się oczywiście walką z wrogiem, reprezentowanym przez mongolskiego generała Khotuna Khana. Jest też sporo postaci pobocznych.

Ważnym elementem będzie styl rozgrywki. Możemy z pieśnią na ustach wyżynać wroga mieczem, ale także postawić na mniej honorowe, lecz równie skuteczne skradanie, za które nasi znajomi samurajowie zapewne nas skrytykują. Kto by się jednak przejmował, gdy trzeba bić przeciwnika!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje