Reklama

Ghost of Tsushima trafi na PC?

​Czy produkcja studia Sucker Punch będzie kolejną, która przestanie być exclusive'em PlayStation po to, by trafić na pecety?

Sony już od jakiegoś czasu stosuje politykę przenoszenia gier stworzonych z myślą o konsolach PlayStation na komputery osobiste. Przedstawiciele japońskiego koncernu potwierdzili, że planują w przyszłości będą wydawać więcej ekskluzywnych tytułów także na pecety (choć tylko wtedy, gdy odbędzie się to bez szkody dla jakości gier tworzonych pod kątem PlayStation).

Gracze już zastanawiają się, która tytuł znany z PlayStation 4 (i od niedawna z PlayStation 5) jako kolejny zostanie przeniesiony na komputery. Niewykluczone, że będzie to Ghost of Tsushima. Gracze zaczęli typować produkcję studia Sucker Punch po tym, jak z okładki pudełkowej wersji, sprzedawanej na amerykańskim Amazonie, zniknął napis "tylko na PlayStation". Przypomnijmy, że wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Horizon: Zero Dawn oraz Days Gone. Niedługo po tym, jak z ich okładek usunięto ów dopisek, Sony zapowiedziało konwersje na PC.

Reklama

Oczywiście to póki co tylko spekulacje, choć na pewno nie można powiedzieć, że bezpodstawne. Tym bardziej, że to nie pierwsze plotki na temat pecetowej wersji Ghost of Tsushima. Pierwsze doniesienia na jej temat pojawiły się już w marcu. Wtedy dowiedzieliśmy się także, iż gra na pecetach ma działać nawet w 120 klatkach na sekundę (oczywiście będzie to możliwe wyłącznie na mocarnych komputerach i na monitorach o częstotliwości odświeżania co najmniej 120 Hz).

Ghost of Tsushima to jeden z największych przebojów z PlayStation 4. Gra miała premierę w lipcu ubiegłego roku i od tamtej pory rozeszła się w nakładzie przeszło 6,5 mln osób, co - jak na exclusive'a - stanowi bardzo dobry wynik. Nic dziwnego, że Sony chce wykorzystać popularność produkcji studia Sucker Punch, by poprawić jej sprzedaż, tworząc pecetową konwersję.

Ten scenariusz działania sprawdził się doskonale na przykład przy okazji Days Gone w wersji na PC. Konwersja zostało ciepło przyjęta przez graczy, zdobyła lepsze recenzje niż oryginał na PlayStation 4 i zaraz po premierze trafiła na szczyt listy przebojów platformy Steam. Sony zapewne liczy na podobny przebieg zdarzeń w przypadku kolejnych gier, które za jakiś czas mają trafić na komputery osobiste - God of War oraz Bloodborne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje