Reklama

Ghost of Tsushima sprzedał się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy

​Sony potwierdziło, że Ghost of Tsushima dotychczas sprzedał się w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy i jest jedną z najlepiej zarabiających marek dedykowanych wyłącznie PlayStation.

Ghost of Tsushima to hit wydany na PlayStation 4, który zdobył spore uznanie, nie tylko wśród branżowych krytyków, ale również graczy, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki sprzedaży.

Japoński producent potwierdził, że ekskluzywny dla PS4 tytuł od lipcowej premiery sprzedał się w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy. Warto wspomnieć, że w pierwszym miesiącu Ghost of Tsushima pobrano w formie cyfrowej łącznie 1,9 miliona razy, czyniąc go najlepiej zarabiającą nową marką dostępną w usłudze PS Store.

Rekord ten należał wcześniej do Horizon Zero, zaś kolejny na liście Days Gone potrzebował prawie dwóch miesięcy, aby przekroczyć 1,3 miliona. Jednocześnie zaznaczono, że Ghost of Tsushima to wciąż najlepiej sprzedająca się nowa marka od Sony.

Reklama

Niewykluczone, że dzięki sukcesowi Sucker Punch przygotuje kontynuację gry, co niejako sugeruje niedawne ogłoszenie o pracę w studiu. Ghost of Tsushima przenosi graczy do roku 1274, w którym na kontynencie azjatyckim rządzi imperium mongolskie.

Chan Kubila decyduje się dokonać inwazji na Japonię, w wyniku którego ginie wielu samurajów. Główny bohater Jinowi Sakai, któremu cudem udało się przeżyć masakrę na wyspie postanawia wymierzyć sprawiedliwość walcząc z armią mongolską. Tytuł oferuje wiele misji nie tylko głównych, ale także pobocznych oraz otwarty świat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Ghost of Tsushima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje