Ghost of Tsushima ozłocone

​Studio Sucker Punch pochwaliło się na Twitterze, że zakończyło prace nad oczekiwanym Ghost of Tsushima, a produkcja trafiła do tłoczni. To pozwala ze spokojem czekać na premierę, zaplanowaną na 17 lipca, wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł z otwartym światem opowiada o inwazji Mongołów.

"To zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy naszego zespołu i nie możemy się doczekać, by dostarczyć produkcję w wasze ręce 17 lipca" - napisali deweloperzy na Twitterze, w wiadomości okraszonej zdjęciem zespołu. Ostatnią grą studia było Infamous Second Son, wydane w 2014 roku - dawno temu.

Faktem jest, że twórcy mieli dodatkowy czas na prace. Początkowo premierę zaplanowano bowiem na 26 czerwca, lecz ostatnie przełożono ją z - oficjalnie - powodu koronawirusa. Nieoficjalnie mówi się jednak, że stało się tak, by The Last of Us 2 mogło ukazać się wcześniej po wycieku fabuły w sieci.

Reklama

Ghost of Tsushima to - jak się wydaje - trochę Wiedźmina 3, sporo Assassin’s Creeda i nieco serii Far Cry, typowymi elementami: punktami obserwacyjnymi, zbieractwem, terytoriami zajmowanymi przez wroga, wydarzeniami pobocznymi sygnalizowanych przez palące się ogniska i tym podobne.

Akcja toczy się na tytułowej wyspie Cuszima, podczas pierwszej inwazji mongolskiej w latach 1270. Głównym bohaterem jest samuraj Jin Sakai, zajmujący się oczywiście walką z wrogiem, reprezentowanym przez mongolskiego generała Khotuna Khana. Jest też sporo postaci pobocznych.

Ważnym elementem będzie styl rozgrywki. Możemy z pieśnią na ustach wyżynać wroga mieczem, ale także postawić na mniej honorowe, lecz równie skuteczne skradanie, za które nasi znajomi samurajowie zapewne nas skrytykują. Kto by się jednak przejmował, gdy trzeba bić przeciwnika!

"Jin jest gotów podjąć wszelkie możliwe działania, aby chronić swój lud i odzyskać swój dom. Musi odłożyć na bok tradycje, które ukształtowały go jako wojownika, aby wymyślić nową ścieżkę - ścieżkę Ducha - i wziąć udział w niestandardowej walce o wyzwolenie wyspy Tsushima" - czytamy w opisie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy