Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ghost of Tsushima otrzymało datę premiery i nowy zwiastun

​Ostatnie dni upływają nam raczej pod znakiem koronawirusa i kolejnych odwoływanych imprez technologicznych, dobrze więc dla odmiany usłyszeć coś dobrego.

Sony poinformowało bowiem właśnie o dacie premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, która będzie jednocześnie jednym z ostatnich ekskluzywnych hitów PlayStation 4 przed nadejściem kolejnej generacji (no chyba, że wciąż o czymś nie wiemy, ale w tej branży to mało prawdopodobne). A mowa oczywiście o produkcji Ghost of Tsushima, w którą będziemy mogli zagrać jeszcze przed wakacjami, a konkretniej 26 czerwca!

Reklama

To zdecydowanie dobre wieści, bo ostatnio częściej informowaliśmy o obsuwach kolejnych gier, ale tym razem raczej nie będzie o tym mowy. Do premiery pozostały raptem 4 miesiące, więc deweloper z pewnością wie, co robi, szczególnie że chodzi o doświadczoną ekipę Sucker Punch, która ma na swoim koncie takie hity, jak choćby Infamous. Poza tym, zespół miał do dyspozycji ogromne nakłady finansowe Sony, a do tego pracuje nad tym tytułem od czasu ukończenia Infamous: Second Son, czyli 2014 roku.

Nie da się jednak ukryć, że oznacza to niecały miesiąc na ogranie innej ekskluzywnej dla PS4 produkcji, a mianowicie The Last of Us: Part II, która po przesunięciu debiutu wyląduje na sklepowych półkach 29 maja. Wygląda więc na to, że tegoroczny przełom wiosny i lata spędzimy przyklejeni do swoich konsol, żeby po chwili wakacyjnej przerwy znowu powrócić przed ekrany i spędzić trochę czasu z Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED - ach, żebyśmy mieli tylko takie problemy :)

Wracając jednak do Ghost of Tsushima, dzisiejszej zapowiedzi towarzyszył zwiastun fabularny rzucający nieco światła na postać Jina Sakaia, naszego bohatera zamieniającego się w bezlitosnego niewidzialnego wojownika. Przypominamy bowiem, że Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji z otwartym światem, która przenosi nas do roku 1274, czyli czasów, kiedy Japonia znajdowała się pod okupacją imperium mongolskiego. Głównym bohater jest wspomniany samuraj Jin, który ze względu na sytuację zmuszony jest porzucić swój kodeks honorowy, nauczyć się nieczystych technik i zamienić się w tytułowego Ducha, by za wszelką cenę ochronić swój dom.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Ghost of Tsushima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje