Ghost of Tsushima - gracze krytykują Sony za brak bezpłatnej aktualizacji

​Studio Sucker Punch zapowiedziało Ghost of Tsushima: Director's Cut, w ramach którego znajdzie się m.in. dodatek fabularny. Jednak graczom nie spodobało się, że będą musieli płacić za aktualizację.

Wersja reżyserska Ghost of Tsushima trafi do sprzedaży 20 sierpnia 2021 roku. Jej częścią będzie dodatek fabularny rozgrywający się na wyspie Iki (do tej pory nazywano go roboczo Ghost of Ikishima). Wcielimy się w nim ponownie w Jina Sakaia, ale odwiedzimy zupełnie nowe miejsca, stawimy czoło nowym typom przeciwnikom i opanujemy niedostępne wcześniej umiejętności.

Ghost of Tsushima: Director's Cut będzie można kupić zarówno w wersji na PlayStation 4, jak i na PlayStation 5. W tym drugim przypadku gracze doświadczą kilku technicznych ulepszeń. Gra na PS5 będzie działać w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. Ponadto czasy ładowania zostaną znacząco skrócone, a z głośników lub słuchawek wydobędzie się dźwięk 3D. Jeśli graliście wcześniej w Ghost of Tsushima na PS4, a teraz będziecie kontynuować przygodę na PS5, przeniesiecie zapisy ze starej konsoli na nową.

Reklama

Gracze teoretycznie powinni być zachwyceni, że tak dobra gra, jaką bez wątpienia jest Ghost of Tsushima, doczeka się ulepszeń oraz fabularnego rozszerzenia. I zapewne byliby, gdyby nie to, że Sony życzy sobie za ulepszenie posiadanej już wersji gry dodatkowej opłaty. Cennik wygląda następująco:

  • jeśli macie Ghost of Tsushima na PlayStation 4, to za ulepszenie do Ghost of Tsushima: Director's Cut na PlayStation 4 zapłacicie 19,99 dolarów;
  • jeśli macie Ghost of Tsushima: Director's Cut na PlayStation 4, to za ulepszenie do Ghost of Tsushima na PlayStation 5 zapłacicie 9,99 dolarów;
  • jeśli macie Ghost of Tsushima: Director's Cut na PlayStation 4, to za ulepszenie do Ghost of Tsushima: Director's Cut na PlayStation 5 zapłacicie 29,99 dolarów.

Powyższy cennik spotkał się z wieloma negatywnymi reakcjami wśród graczy. W szczególności pokrzywdzeni czują się ci z nich, którzy wcześniej zapłacili dodatkowo za wersję kolekcjonerską na PlayStation 4, a teraz będą musieli ponownie sięgnąć po karty kredytowe.

Większość użytkowników oczekiwała też zapewne, że aktualizacja gry na PS4 do wersji next-genowej - standardowej, nie reżyserskiej, bez dodatku fabularnego - będzie darmowa. Prawie zawsze tego rodzaju upgrade'y są darmowe. Assassin's Creed: Valhalla, Metro Exodus, Star Wars Jedi: Fallen Order, Control, Doom Eternal, a wkrótce Wiedźmin 3: Dziki Gon. Za next-genowe aktualizacje tych - oraz wielu innych - tytułów nie trzeba płacić ani grosza.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy