Geralt jako strażak i gwiazda rocka

​Maul Cosplay to popularny cosplayer z Niemiec, który najczęściej wciela się w Geralta z Rivii, czym zasłużył sobie nawet na zatrudnienie przez studio CD Projekt RED jako oficjalny model wiedźmina. Mężczyzna już od lat wydaje także kalendarze z przeróżnymi zdjęciami, więc teraz pora na 2020 rok.

Dotychczas publikacje te były dość standardowe: Geralt w balii, Geralt z mieczem, Geralt i mniej lub bardziej rozebrane czarodziejki... ile można! Sam Ben - tak brzmi prawdziwe imię Maula - chyba też nieco się już znudził, więc na przyszły rok przygotował coś całkiem innego i kreatywnego.

Za 23 euro (ok. 100 zł) otrzymujemy więc kalendarz o wiele mówiącej nazwie "Portal Edition". Geralt z Rivii musiał wpaść w różne portale, co przeniosło go do prawdziwego świata. Wiedźmin zajął się więc poszukiwaniem pracy, a droga ta sprowadziła go na wiele interesujących ścieżek.

Reklama

W lutym Geralt jest więc zawodnikiem futbolu amerykańskiego, w kwietniu szykuje się najwyraźniej do gościnnego występu w Cyberpunk 2077, w maju ratuje pieska z pożaru jako dzielny strażak, w czerwcu pędzi na spotkanie biznesowe, w lipcu jest gwiazdą rocka na scenie i tak dalej.

Kreacji jest całkiem sporo, bo dwanaście. Tyle same, co miesięcy w roku - cóż za zbieg okoliczności! Jest teraz wiedźmin jako rolnik, policjant, kowboj w stylu Red Dead Redemption 2, angielski dżentelmen, koleś z lat 50., drwal oraz... miłośnik konsoli Switch (a więc tak zwany... switcher).

Jeśli o samym Benie mowa, to ten zaczynał przygodę z cosplayem właśnie od roli Darth Maul, skąd wziął się jego pseudonim. Na przestrzeni lat wcielał się jednak w całe mnóstwo innych postaci: Solder 76 z Overwatch, Snake z Metal Gear Solid, Corvo z Dishonored, Joel z The Last of Us i tak dalej.

Mężczyzna ma własną działalność specjalizującą się w przebieraniu i kaskaderstwie. Ben jest bowiem także zapalonym wojownikiem i nierzadko użycza swoich umiejętności w fanowskich produkcjach, takich jak choćby "Darth Maul Apprentice".

A tak wyglądały przykładowe miesiące w kalendarzu ze znanym cosplayerem w 2017 roku:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama